Ponad 3 promile alkoholu w organizmie i zakaz prowadzenia pojazdów

Słupscy policjanci zatrzymali 63-letniego mężczyznę, który spowodował kolizję na jednym z parkingów w Kobylnicy. Pomimo tego, że był pod wpływem alkoholu, próbował „dogadać się” ze świadkami zdarzenia – proponował pokrycie kosztów naprawy, by uniknąć wezwania policji. Jednak bełkotliwa mowa kierowcy i jego wyraźne oznaki nietrzeźwości wzbudziły czujność świadków, którzy szybko zareagowali. Zabrali mu kluczyki i wezwali patrol. Do incydentu doszło, gdy kobieta robiąca zakupy zauważyła, że parkujący mężczyzna uszkodził jej samochód. W trakcie rozmowy świadkowie zaczęli podejrzewać, że 63-latek jest pijany. Kiedy policja była w drodze, mężczyzna próbował uciec. Wsiadł za kierownicę i niemal potrącił kobietę, której wcześniej zniszczył auto. Kolejni świadkowie uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy – zabrali mu kluczyki. 

Zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy

Gdy na miejsce dotarł patrol policji, mężczyzna został przebadany alkomatem. Wynik wskazał ponad 3 promile alkoholu w organizmie, a po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że miał także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Funkcjonariusze natychmiast zatrzymali 63-latka, a jego pojazd został odholowany na policyjny parking. W wyniku tego incydentu nikt nie odniósł obrażeń, jednak mężczyzna odpowie teraz przed sądem za szereg popełnionych przestępstw. Usłyszy zarzuty za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu, prowadzenie w stanie nietrzeźwości, spowodowanie kolizji oraz stworzenie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a także przepadek pojazdu.

Wzorowa reakcja świadków

Policja podkreśla, że dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji świadków prawdopodobnie udało się uniknąć kolejnej tragedii na drodze. Wzorcowe zachowanie osób obecnych na miejscu kolizji, które natychmiast zabrały kluczyki nietrzeźwemu kierowcy i wezwały służby, mogło zapobiec dalszym niebezpiecznym sytuacjom.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego, aby reagowali na podejrzane zachowanie kierowców. Nietrzeźwi za kierownicą stanowią ogromne zagrożenie dla innych użytkowników dróg, dlatego każdy taki przypadek powinien być natychmiast zgłaszany. Być może dzięki szybkiemu działaniu uda się uratować czyjeś życie.