Imponujące wyniki Stellantis Pro One

Stellantis Pro One osiągnęła znaczące wyniki sprzedaży w kwietniu 2024 roku. Sprzedaż wzrosła o 74% w porównaniu do tego samego miesiąca poprzedniego roku i osiągnęła poziom 961 sztuk. Udział w rynku segmentu samochodów dostawczych wyniósł 18,33%, co oznacza wzrost o 5 punktów procentowych w porównaniu do kwietnia 2023 roku. Liderem sprzedaży w gamie Stellantis Pro One była marka FIAT Professional, która sprzedała 484 samochody i zwiększyła swój udział w rynku do 9,23%. Bestsellerem okazał się model Ducato, którego sprzedaż wzrosła o 77% – w kwietniu 2024 roku sprzedano 299 egzemplarzy. Modele Doblo, Scudo i Fiorino również zanotowały znaczące wzrosty sprzedaży.

Sukcesy Opla i PEUGEOT

Marka Opel była drugim najpopularniejszym wyborem wśród klientów samochodów dostawczych. Sprzedaż Opla wzrosła o 112% do 229 sztuk w kwietniu 2024 roku. Udział w rynku wzrósł o 1,76 punktu procentowego i osiągnął 4,37%. Najpopularniejszym modelem w gamie marki był Movano, a kolejne miejsca zajęły Vivaro i Combo Van.

Na trzecim miejscu podium uplasowała się marka PEUGEOT, która w kwietniu 2024 roku sprzedała 144 samochody dostawcze, co stanowi wzrost o 64% w porównaniu do kwietnia 2023 roku. Udział w rynku zwiększył się i osiągnął 2,75%. Najchętniej wybieranymi modelami były Partner i Boxer, a także Expert i Rifter.

Atrakcyjna oferta wyprzedażowa

W maju Stellantis Pro One przygotował dla swoich klientów atrakcyjną ofertę wyprzedażową. W autoryzowanych salonach sprzedaży dostępne są modele z całej gamy samochodów dostawczych marek Citroën, FIAT Professional, Opel i PEUGEOT z dodatkowymi rabatami. To doskonała okazja, aby zakupić nowe pojazdy dostawcze w atrakcyjnych cenach.

Stellantis Pro One kontynuuje swoją ofensywę produktową. Na przełomie maja i czerwca do autoryzowanych salonów sprzedaży w Polsce trafią pierwsze egzemplarze z nowej gamy modelowej samochodów dostawczych. Po raz pierwszy producent pojazdów użytkowych oferuje aż 12 modeli ze wszystkich segmentów. Nowe modele to Citroën Berlingo Van, Jumpy, Jumper, FIAT Professional Doblò, Scudo, Ducato, Opel Combo, Vivaro, Movano, oraz PEUGEOT Partner, Expert i Boxer.