Pomoc drogowa zajmuje się świadczeniem pomocy, w sytuacjach, kiedy dochodzi do wypadków i kolizji drogowych. W ich wyniku może bowiem dojść do uszkodzeń samochodów, które całkowicie uniemożliwiają poruszanie się nimi. W takich sytuacjach pomoc drogowa jest jedynym sposobem, żeby taki uszkodzony samochód usunąć z miejsc wypadku i przetransportować na posesję właściciela lub do najbliższego zakładu, który zajmuje się naprawą pojazdów. Pomoc drogowa zwykle ma do swojej dyspozycji odpowiedni samochód, przy pomocy którego taki transport jest możliwy.
W jakich sytuacjach wzywa się pomoc drogową?
Usługi pomocy drogowej można wykorzystać w różnych sytuacjach. Najczęstszymi są oczywiście wypadki i kolizje drogowe. W takich sytuacjach bardzo często laweta jest niezbędna. Jednak pomoc drogową można też wezwać, kiedy wskutek nieuwagi samochód zjedzie z drogi do głębokiego rowu. Wyjechanie z takiego miejsca bardzo często jest niemożliwe bez specjalnej pomocy. W wielu przypadkach, taki samochód nie jest w stanie samodzielnie jechać i konieczne jest holowanie. To jedyny sposób, żeby takie auto zabrać z miejsca zdarzenia i przetransportować w inne. Pomoc drogową można wezwać również w sytuacji, kiedy samochód z nieznanych przyczyn odmówi posłuszeństwa. Kontynuowanie jazdy jest wtedy niemożliwe i zostawienie go na drodze też nie jest najlepszym pomysłem. Taki zepsuty samochód trzeba przetransportować do najbliższego warsztatu mechanicznego.
Ile kosztuje holowanie samochodu?
Pomoc drogowa świadczy swoje usługi w awaryjnych sytuacjach. Można na nią liczyć o każdej porze dnia i nocy. Nie pracuje ona tylko osiem czy dwanaście godzin na dobę. Koszty takich usług mogą być bardzo zróżnicowane. W dużej mierze zależą od tego, jaki charakter ma udzielona pomoc i jaki czas zajmuje. W kwestiach ceny za usługi pomocy drogowej bardzo duże znaczenie to, ile kilometrów musi pokonać kierowca, który obsługuje pomoc drogową. Jeśli taka pomoc drogowa dociera na miejsce zdarzenia z daleka, koszt usługi będzie dużo wyższy, niż gdyby dotarła z bliska.