Wypadek śmiertelny

We wtorek, 21 maja 2024 roku, około godziny 13:30, na drodze powiatowej między Kownatkami a Gardynami doszło do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch samochodów osobowych. 18-letni mężczyzna, kierujący jednym z pojazdów, zginął na miejscu. Druga uczestniczka wypadku, 36-letnia kobieta, została przewieziona do szpitala w Działdowie.Według wstępnych ustaleń, młody kierowca, jadący od strony Gardyn, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem. Na miejscu wypadku pracowali policjanci grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technik kryminalistyki. Sprawdzają stan techniczny pojazdów oraz przeprowadzają przesłuchania świadków. Droga była zablokowana przez kilka godzin, co spowodowało utrudnienia w ruchu.

Mieszkańcy gminy Kozłowo w żałobie

Ofiary wypadku to mieszkańcy gminy Kozłowo. Wspólnota lokalna jest wstrząśnięta tragedią, która wydarzyła się tak blisko ich domów. Akcja reanimacyjna podjęta przez służby ratunkowe niestety nie przyniosła oczekiwanych efektów i młody mężczyzna zmarł na miejscu. Stan 36-letniej kobiety jest stabilny, ale wymaga hospitalizacji i dalszego leczenia. Mieszkańcy gminy Kozłowo są głęboko poruszeni śmiercią 18-letniego sąsiada. W lokalnej społeczności pojawiają się głosy o konieczności poprawy bezpieczeństwa na tej drodze. Władze lokalne zapowiedziały, że zostaną podjęte działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa na odcinku drogi między Kownatkami a Gardynami.

Apel o ostrożność na drogach

Ten tragiczny wypadek jest przypomnieniem o konieczności zachowania szczególnej ostrożności na drodze. Policja apeluje do kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Każdy z nas może przyczynić się do zwiększenia bezpieczeństwa na drogach i uniknięcia podobnych tragedii w przyszłości. Policja przypomina również o konieczności regularnej kontroli stanu technicznego pojazdów oraz przestrzeganiu zasad pierwszeństwa. Wspólne wysiłki kierowców i służb drogowych mogą znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa na drogach i zapobieganie tragicznym wypadkom.

Policja będzie kontynuować działania zwiększające świadomość kierowców i promowanie bezpiecznych zachowań na drogach. W planach są kolejne akcje edukacyjne oraz kontrole prędkości, które mają na celu zmniejszenie liczby wypadków.