Imponujący wzrost finansowy jako fundament przyszłych inwestycji

W 2023 roku Volkswagen Samochody Dostawcze po raz kolejny udowodniło swoją finansową siłę. Marka zanotowała rekordowe przychody ze sprzedaży na poziomie 15,3 mld euro oraz zysk operacyjny w wysokości 873 mln euro. Dzięki konsekwentnej realizacji strategii korporacyjnej GRIP 2030 i związanego z nią Programu Wydajności, marka osiągnęła rentowność operacyjną na poziomie 5,7%. Te imponujące wyniki finansowe stanowią solidną podstawę dla planowanej na rok 2024 ofensywy modelowej.

Nowa era modeli marki Volkswagen Samochody Dostawcze

W 2024 roku marka Volkswagen Samochody Dostawcze rozpocznie swoją wielką ofensywę modelową. Wprowadzi na rynek nowe wersje swoich flagowych pojazdów, w tym Transportera i Californii, oraz znaczące aktualizacje dla Multivana, Craftera i Caddy. Prezentacja nowego Transportera odbędzie się już jesienią na targach IAA Transportation w Hanowerze. Model obiecuje większą ładowność i nowe opcje napędowe, w tym wersje hybrydowe i w pełni elektryczne. Ponadto, światowa premiera Californii CONCEPT z nową, trójstrefową koncepcją wnętrza zwiastuje rewolucję w komforcie podróży.

Elektryfikacja i innowacje w centrum uwagi

Najnowsze osiągnięcie marki, ID. Buzz GTX jest w pełni elektrycznym pojazdem z napędem na cztery koła 4MOTION. Prezentacja tego modelu podkreśla zobowiązanie Volkswagena do rozwoju elektromobilności i innowacyjnych rozwiązań w segmencie pojazdów dostawczych. Ponadto plany wprowadzenia rodziny pojazdów SPACE, w pełni elektrycznych, bazujących na platformie SSP, świadczą o długoterminowej wizji marki w kierunku zrównoważonej mobilności.

Rozwój autonomicznej jazdy

W kwestii autonomicznej jazdy Volkswagen Samochody Dostawcze kontynuuje swoje działania zgodnie z harmonogramem. Testy autonomicznego ID. Buzza w różnych lokalizacjach, w tym w Hamburgu, mają otworzyć nowy rozdział w dziedzinie Mobility as a Service (MaaS) i Transport as a Service (TaaS). Mają także umocnić pozycję marki jako lidera w obszarze innowacyjnych rozwiązaniach mobilnych.

2024 rok zapowiada się jako przełomowy dla marki Volkswagen Samochody Dostawcze, z nowymi modelami i technologiami, które mają zrewolucjonizować rynek pojazdów dostawczych. Inwestycje w elektryfikację, innowacyjne rozwiązania i rozwój autonomicznej jazdy to tylko niektóre z elementów, które składają się na obiecującą przyszłość marki.