Škoda Enyaq Laurin & Klement została nazwana na cześć założycieli marki – Václava Laurina i Václava Klementa. Auto wyróżnia się charakterystycznym designem, dużymi zasięgami, szybkim czasem ładowania oraz zaawansowanym oprogramowaniem. Dowiedz się więcej o nowym modelu Škoda Enyaq L&K.

Zasięg

Nowa Škoda Enyaq Laurin & Klement odznacza się jeszcze lepszym przyspieszeniem i osiągami niż poprzednie wersje tego modelu. Moc auta zwiększono do 210 kW, a jego zasięg wynosi teraz 550 km. Prędkość maksymalna dochodzi do 180 km/h, a zasięg – do 570 km (w cyklu WLTP). Škoda Enyaq Laurin & Klement 85 z napędem na tylne koła jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h nawet w 6,7 sekundy. Z kolei model Enyaq L&K 85x przyspiesza do 100 km/h w 6,6 sekundy, a jego maksymalny zasięg wynosi 550 km.

Stylistyka

Škoda Enyaq Laurin & Klement wyróżnia się stylowym designem i charakterystycznymi dla tej marki elementami wyposażenia. Zderzaki, dyfuzor i lusterka są w kolorze Platinum Grey, a obramowania okien i relingi dachowe – w odcieniu chromu. Ponadto auto posiada 20-calowe felgi, a opcjonalnie oferowane są także 21-calowe obręcze kół ze stopów lekkich z napisem L&K znajdującym się na przednich nadkolach. Przyciemniono także boczne i tylne szyby.

Oferowane są dwa rodzaje wnętrz Design Selections. Pierwsze, L&K Shell, znajduje się w standardzie i zawiera beżową skórzaną tapicerkę. Z kolei opcja L&K Black dostępna jest w opcji i cechuje się czarną skórą. Dla wygody kierowcy i pasażera fotele w pierwszym rzędzie wyposażono w funkcję masażu i wentylacji – są one dostępne w standardzie w obu wersjach. Warto także wspomnieć o charakterystycznym Crystal Face podświetlanym 131 diodami LED. W standardzie znajdują się pełne światła tylne LED oraz pełne reflektory matrycowe LED, które nie oślepiają kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka, a także nie odbijają się od znaków.

Zaawansowane oprogramowanie

W nowym modelu Škody udoskonalono interfejs, a w menu systemu infotainment, wyświetlaczu head-up i cyfrowym zestawie wskaźników dodano nowe kolory marki. Teraz ekran główny można samodzielnie dopasować do swoich potrzeb i oczekiwań. Co więcej, można ustawić maksymalnie pięć skrótów sterujących funkcjami pojazdu np. asystent pasa ruchu, funkcję recyrkulacji powietrza czy ogrzewanie przedniej szyby. Istnieje także możliwość aktywowania maksymalnie trzech aplikacji m.in. odtwarzacza multimedialnego, nawigacji czy menu smartfona. Warto dodać, że Škoda Enyaq Laurin & Klement posiada najnowsze oprogramowanie ME4, które oferuje różnego rodzaju ulepszenia. Zalicza się do nich m.in. opcja wstępnego podgrzewania doprowadzająca akumulator do optymalnej temperatury przed rozpoczęciem ładowania auta. Co więcej, system ten pozwala na łatwiejsze sterowanie systemem klimatyzacji oraz na dostęp do nowych map nawigacyjnych. Nowością jest także system bezkluczykowego dostępu do auta. Kiedy kierowca oddala się od pojazdu, system automatycznie blokuje drzwi i potwierdza to sygnałem dźwiękowym.