Moya na trzecim miejscu w Polsce

Polska niezależna sieć stacji paliw Moya po raz pierwszy w historii awansowała na trzecie miejsce w kraju pod względem liczby stacji. Jeszcze na początku 2024 roku Moya była piątą największą siecią i ustępowała miejsca koncernom takim jak Orlen, BP, MOL i Shell. Dynamiczny rozwój pozwolił jej wyprzedzić konkurentów, co czyni Moyę jedną z najszybciej rozwijających się sieci stacji paliw w Polsce. Na koniec czerwca Moya miała łącznie 476 stacji. W ciągu jednego tygodnia czerwca sieć powiększyła się o cztery nowe obiekty, co przypieczętowało jej awans na trzecie miejsce w kraju.

Dynamiczny rozwój sieci Moya

W 2023 roku Moya powiększyła się o 49 stacji, podczas gdy sieć Circle K, druga w rankingu dynamiki rozwoju, dodała jedynie 17 nowych punktów. W pierwszej połowie 2024 roku Moya otworzyła kolejne 26 stacji, podczas gdy inne czołowe sieci, takie jak Orlen, BP, MOL, Shell i Circle K, odnotowały stagnację lub spadki w liczbie obiektów. Nowe punkty Moya zostały uruchomione w województwach małopolskim (Radgoszcz, Marcinkowice, Podegrodzie) oraz łódzkim (Węzeł Kutno). Wszystkie nowo otwarte stacje są obiektami obsługowymi, oferującymi pełną gamę usług, w tym dobrze wyposażone sklepy i kawiarnie.

Strategia i plany na przyszłość

Firma Moya nie spoczywa na laurach i kontynuuje realizację swojej ambitnej strategii, która zakłada systematyczne zwiększanie obecności marki na polskim rynku. Celem jest otwieranie około 50 nowych stacji rocznie, co ma umocnić pozycję Moya jako jednej z największych sieci stacji paliw w Polsce. Jak informuje firma, kolejne inwestycje są już w planach, a dynamiczny rozwój sieci jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie klientów na usługi paliwowe wysokiej jakości. Dzięki temu Moya zyskuje coraz większe uznanie wśród polskich kierowców.

Ranking największych sieci stacji paliw w Polsce

Według danych Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego (POPiHN), na koniec czerwca 2024 roku sześciu największych operatorów stacji paliw w Polsce dysponowało łącznie 4 312 stacjami, co stanowiło około 54,5% wszystkich stacji w kraju. W rankingu największych sieci stacji paliw Moya zajmuje trzecie miejsce.

Orlen – 1 929 stacji

BP – 576 stacji

Moya – 476 stacji

MOL – 475 stacji

Shell – 457 stacji

Circle K – 399 stacji