Wakacyjne remonty na warszawskich ulicach

Wakacje w Warszawie to czas wzmożonych prac drogowych. Urzędnicy odpowiedzialni za sieć dróg przypominają, że letni sezon remontowy obejmuje nie tylko naprawy nawierzchni asfaltowych, ale również chodników, dróg rowerowych, przejść naziemnych oraz sygnalizacji świetlnej. W tym roku prace obejmą kilkanaście ulic, co spowoduje liczne utrudnienia dla kierowców oraz pasażerów komunikacji miejskiej. Na liście remontów znalazły się m.in. al. Solidarności, Broniewskiego, Czerniakowska, Maczka, Modlińska, Odyńca, Rudnickiego, Powązkowska, Wał Miedzeszyński, Zamoyskiego, Głębocka oraz Karowa. Wiele z tych ulic będzie poddanych frezowaniu, co dodatkowo utrudni ruch.

Kluczowe remonty i największe utrudnienia

Wśród najważniejszych remontów, które znacząco wpłyną na ruch w stolicy, znajduje się modernizacja ulicy Głębockiej, gdzie powstanie nowy buspas. Prace są realizowane za kwotę ponad 14 mln zł, a największe utrudnienia przewidziane są na okres wakacyjny. Na Krakowskim Przedmieściu już od 22 czerwca zamknięto odcinek od ul. Senatorskiej do Królewskiej, co jest związane z pracami nad nową nawierzchnią odporną na ruch autobusowy. Remont Mostu Poniatowskiego potrwa aż do końca roku, a największe utrudnienia pojawią się w połowie lipca, kiedy zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu.

Budowa nowych rond i przebudowa skrzyżowań

W trakcie tegorocznych wakacji w Warszawie powstaną nowe ronda. Największe utrudnienia drogowe będą miały miejsce na zbiegu ulic Krasińskiego z Przasnyską oraz Augustówka z Zawodzie. Celem tych prac jest poprawa bezpieczeństwa i płynności ruchu drogowego. Budowa rond ma potrwać 180 dni. Na ul. Jana Kazimierza i ul. Ordona trwają prace związane z przebudową, co również wiąże się z licznymi utrudnieniami. Na ul. Ordona trwa budowa chodników, zjazdów oraz zatok postojowych, a w lipcu na ul. Jana Kazimierza drogowcy ułożą ostatnią warstwę nawierzchni.

Modernizacja placu Na Rozdrożu

Plac Na Rozdrożu przechodzi modernizację, która ma zakończyć się do połowy lipca. Pasażerowie komunikacji miejskiej doczekają się nowych wind, które ułatwią komunikację z przystankami zlokalizowanymi przy Trasie Łazienkowskiej. Na czas rozbiórki nieużywanych schodów zamknięto łącznicę dla ruchu drogowego na Pragę-Południe.

Wakacje w Warszawie będą obfitować w liczne remonty drogowe, które wpłyną na codzienne życie mieszkańców. Przygotuj się na objazdy, zmiany tras komunikacji miejskiej oraz czasowe utrudnienia w ruchu. Mimo chwilowych niedogodności, prace mają na celu poprawę infrastruktury drogowej w stolicy, co w przyszłości przyniesie korzyści.