Design w duchu Modern Solid

Oliver Stefani, główny projektant Škody, wyjaśnia, że projektowanie przestronnego SUV-a było wyzwaniem, ale wprowadzenie języka Modern Solid nadało nowej generacji Kodiaqa charakterystyczny, elegancki wygląd. Z przodu uwagę przykuwa nowa osłona chłodnicy, która rozciąga się aż do reflektorów i zawiera element świetlny łączący linie lamp. Nowa sygnatura świetlna tworzy niepowtarzalny design auta, a tylne lampy, inspirowane kryształami, wizualnie powiększają pojazd i podkreślają jego przestronność. Jednym z priorytetów zespołu projektowego była również poprawa aerodynamiki. Linia samochodu jest bardziej opływowa, co wpływa na osiągi oraz efektywność paliwową. Ostatecznie nowy wygląd Kodiaqa doskonale oddaje jego wszechstronność i funkcjonalność.

Innowacyjne rozwiązania we wnętrzu

Wnętrze nowej Škody Kodiaq to przede wszystkim funkcjonalność. Dzięki przeniesieniu dźwigni zmiany biegów pod kierownicę środkowa konsola stała się bardziej przestronna. Zastosowanie inteligentnych pokręteł smart dials pozwala na intuicyjną obsługę klimatyzacji czy multimediów. Škoda postawiła również na zrównoważone, komfortowe materiały oraz tzw. architekturę dwóch wysp. Jedna jest przeznaczona dla kierowcy, druga – dla pasażera z przodu, co zapewnia wygodę użytkowania. Stefani podkreśla, że nowa architektura wnętrza czyni Kodiaqa bardziej praktycznym i dostosowanym do codziennych potrzeb.

Szeroka gama napędów

Nowa Škoda Kodiaq oferuje gamę zaawansowanych układów napędowych, w tym hybrydę plug-in z zasięgiem elektrycznym do 120 km. Dzięki temu model jest przyjazny środowisku i jednocześnie oferuje wszechstronne możliwości podróżowania na dłuższych trasach. Zaawansowane systemy asystujące poprawiają bezpieczeństwo i komfort jazdy. Kierowcy mogą liczyć na najnowsze technologie wspomagające, które sprawiają, że podróże są jeszcze bardziej komfortowe. Oliver Stefani podsumowuje, że nowa Škoda Kodiaq łączy w sobie najlepsze cechy poprzednika z innowacyjnymi rozwiązaniami.