Pomost do przyszłości

Nissan z dużym zapałem prezentuje The Arc, plan, który ma być pomostem pomiędzy bieżącą transformacją firmy a jej długoterminowymi ambicjami do 2030 roku. The Arc skupia się na innowacjach produktowych, elektryfikacji, nowych technologiach oraz wykorzystaniu strategicznych partnerstw, aby zwiększyć globalną sprzedaż i poprawić rentowność. Poprzez dostosowanie strategii do specyfiki regionalnej, Nissan planuje przyspieszyć przejście na elektryczność i jednocześnie wspierać zrównoważoną ofertę produktów zelektryfikowanych i spalinowych. Oczekuje się, że dzięki tym działaniom sprzedaż w regionie AMIEO wzrośnie o niemal 300 000 pojazdów rocznie.

Nowe modele i ekspansja

Wśród nowych modeli znajdą się elektryczne i spalinowe warianty, w tym nowy Nissan LEAF. Region AMIEO będzie świadkiem premiery pięciu nowych modeli elektrycznych oraz sześciu spalinowych, co ma znacząco przyczynić się do wzrostu sprzedaży. W Europie, dzięki współpracy w ramach Aliansu z Ampere, zostanie wprowadzony nowy miejski model elektryczny, zastępujący Nissan Micra, oraz dwa nowe lekkie pojazdy dostawcze. W Oceanii, we współpracy z Mitsubishi Motors, Nissan zaprezentuje nowego pick-upa o ładowności 1 tony.

Elektryfikacja na czele innowacji

W ramach The Arc Nissan skupia się na rozszerzeniu oferty samochodów elektrycznych, zwłaszcza w Europie, gdzie marka jest liderem elektryfikacji. Do 2026 roku Nissan przewiduje, że ponad 40% jego sprzedaży w Europie będą stanowiły pojazdy elektryczne, co jest zgodne z globalnymi trendami i potrzebami rynku. Projekt EV36Zero, inicjatywa Nissana dotycząca produkcji samochodów elektrycznych i akumulatorów, otrzyma inwestycje w wysokości do 3 mld GBP, co zwiastuje kolejny krok w kierunku zrównoważonej mobilności.

The Arc to nie tylko plan biznesowy, ale także wizja przyszłości Nissana w regionie AMIEO, zorientowana na innowacje, wzrost i zrównoważony rozwój. Dzięki silnym fundamentom, strategicznym partnerstwom i zaangażowaniu na rzecz elektryfikacji Nissan jest gotowy na nowe wyzwania i możliwości, które przyniesie najbliższa dekada.