Definicja nowoczesnego luksusu

BMW serii 5, reprezentujące szczyt inżynierskiej myśli i nowoczesnego designu, został uznany za najlepszy samochód luksusowy roku przez jury Światowego Samochodu Roku. Model, będący połączeniem dynamiki, innowacji i luksusu, zdobył uznanie na międzynarodowej arenie i wyprzedził 13 innych modeli w swojej kategorii. Z wersją i5, BMW serii 5 po raz pierwszy oferuje w pełni elektryczny napęd. Dzięki temu wpisuje się w trend zrównoważonego rozwoju i elektromobilności. Nowoczesna stylistyka, przestronne wnętrze oraz zaawansowane technologie napędu i cyfrowe innowacje czynią z niego wyjątkowy pojazd w segmencie premium.

Innowacje i komfort na najwyższym poziomie

Zaawansowane systemy wspomagające kierowcę, nowoczesny system obsługi iDrive z funkcją QuickSelect, a także adaptacyjny odzysk energii w BMW i5, to tylko niektóre z innowacji, które przyczyniły się do zwycięstwa tego modelu. Komfort i wygoda użytkowania, połączone z możliwością korzystania z gier i streamingu wideo podczas ładowania, podnoszą doświadczenie z jazdy na jeszcze wyższy poziom. Bernd Körber, starszy wiceprezes ds. marki BMW i zarządzania produktem, cieszy się z otrzymania nagrody i podkreśla, że międzynarodowe jury doceniło charakter i typowe cechy BMW, które przekonują wymagających klientów na całym świecie.

BMW i5 – nowa era w elektryfikacji

BMW i5, będące integralną częścią gamy nowego BMW serii 5, oferuje dynamiczną jazdę bez lokalnych emisji. Technologia BMW eDrive piątej generacji zapewnia wyjątkową wydajność i zasięg, a inteligentne wykorzystanie pompy ciepła maksymalizuje efektywność pojazdu. BMW serii 5, z elektryfikowanymi jednostkami napędowymi, od silników benzynowych po w pełni elektryczne, stanowi odpowiedź na różnorodne potrzeby klientów. Oferuje zarówno tradycyjną dynamikę jazdy, jak i przyjemność z jazdy bez emisji.

Triumf BMW serii 5 w konkursie Światowego Samochodu Roku to potwierdzenie długiej tradycji marki w zdobywaniu prestiżowych wyróżnień. Ten model, łączący sportową elegancję z najnowszymi osiągnięciami technologicznymi, wyznacza nowe standardy w segmencie samochodów premium.