Volkswagen zaprezentował przyszłego Golfa R podczas imprezy Ice Race w Zell am See w Austrii. Model będzie łączył przeszłość, teraźniejszość i przyszłość. Jest to także zapowiedź niesamowitych doznań dla fanów marki.

Ice Race – miejsce spotkań przeszłości, teraźniejszości i przyszłości Golfa

Tradycyjna impreza Ice Race w Zell am See w Austrii stała się idealnym miejscem do świętowania 50. rocznicy Golfa, gdzie Volkswagen zaprezentował nie tylko swoje historyczne modele, ale także dał przedsmak przyszłego Golfa R. Wydarzenie zgromadziło legendy sportów motorowych i fankluby, dzięki czemu udało się stworzyć niezapomnianą atmosferę dla wszystkich miłośników marki.Na torze pojawiły się ikony takie jak Golf I GTI i Golf IV R32, które prezentowały dziedzictwo sportowych osiągnięć Volkswagenów. Hans-Joachim Stuck i Johan Kristoffersson, za kierownicą tych legendarnych modeli, pokazali, jak sportowy duch marki R przenika przez kolejne dekady.

Przyszły Golf R – zapowiedź nowej ery

Zakamuflowany Golf R zaintrygował uczestników Ice Race, a także był zapowiedzią nadchodzących emocji związanych z premierą. Volkswagen R, reprezentujący najbardziej sportową linię marki, obiecuje, że nowy model przekroczy oczekiwania fanów dzięki swoim osiągom i sportowemu charakterowi. Nowy Golf R już teraz zapowiada, że będzie prawdziwym sportowym samochodem, który zaspokoi oczekiwania najbardziej wymagających fanów. Już teraz można się spodziewać, że jego światowa premiera w połowie 2024 roku stanie się jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie motoryzacji.Volkswagen znakomicie połączył tradycję z nowoczesnością i zaprezentował przyszłego Golfa R podczas Ice Race. To zapowiedź, że nawet po 50 latach Golf nadal będzie stanowił punkt odniesienia w kategorii sportowych samochodów kompaktowych.