Tragiczny wypadek w Radzyniu Podlaskim

W czwartek rano 4 lipca doszło do tragicznego wypadku na trasie między Zbulitowem a Stasinowem w pobliżu Radzynia Podlaskiego. Samochód, którym podróżowało czterech młodych ludzi, wypadł z drogi i rozbił się w polu pszenicy. Świadkiem zdarzenia był przypadkowy kierowca, który zauważył rozbite auto i zawiadomił służby ratunkowe. Na miejsce natychmiast wezwano policję, straż pożarną oraz Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Niestety, dwóch 18-letnich mężczyzn zginęło na miejscu, wyrzuconych z pojazdu w czasie wypadku. Ich kolega i 17-letnia koleżanka zostali przetransportowani do szpitala. Dziewczyna została przetransportowana śmigłowcem, a chłopak – karetką pogotowia.

Śledztwo w sprawie przyczyn wypadku

Według ustaleń policji, 18-letni kierowca nie miał uprawnienia do prowadzenia pojazdu oraz prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze. Trwa badanie próbek krwi w celu ustalenia, czy kierujący był pod wpływem alkoholu lub innych substancji psychoaktywnych. Policja i prokuratura prowadzą intensywne śledztwo w celu wyjaśnienia wszystkich okoliczności tragicznego wypadku. Na miejscu zdarzenia przeprowadzono szczegółowe oględziny, a wrak pojazdu zabezpieczono do dalszych badań.

Apel policji

Policja apeluje do świadków, którzy mogli widzieć wypadek lub cokolwiek, co mogłoby pomóc w ustaleniu jego przyczyn, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Radzyniu Podlaskim. Wypadki z udziałem młodych kierowców są niestety częste, a ich przyczyny często tkwią w braku doświadczenia, brawurze i nieprzestrzeganiu przepisów drogowych. Policja podkreśla konieczność stosowania się do przepisów i zachowania ostrożności na drodze, szczególnie wśród młodych i niedoświadczonych kierowców.