Przy stale rosnącej liczbie małych aut korzystających z energii elektrycznej w celu zmniejszenia lub nawet wyeliminowania emisji z rury wydechowej, pewien japoński producent samochodów musi być naprawdę zadowolony z siebie, że wcześnie wkroczył w ten trend. Tak, już od długiego czasu można kupić hybrydową wersję Toyoty Yaris, która emituje mniej niż 100 g CO2/km. Modele czwartej generacji doskonale wpisuje się w trend małych samochodów elektrycznych.

Bezpieczna i przyjemna jazda

Proponowany model od początku projektowany był z myślą o elektryfikacji, a hybrydowy trzycylindrowy silnik o pojemności 1,5 litra wspomagany jest przez mniejszy, lżejszy, a jednocześnie mocniejszy niż we wcześniejszych generacjach akumulator.

Niezależnie od wybranego zawieszenia Toyota Yaris poradzi sobie doskonale na krętej drodze. Będziesz pod wrażeniem spokojnych manier Yarisa w mieście, gdzie silnik benzynowy często drzemie, podczas gdy silnik elektryczny wykonuje całą pracę. Warto jednak pamiętać, że podczas normalnej jazdy, nawet po mieście, silnik benzynowy pracuje przez długi czas.

Możesz regulować wysokość fotela kierowcy. Oprócz tego możesz swobodnie wsuwać i wysuwać oraz podnosić i opuszczać kierownicę. Co więcej, kierownica jest zgrabnie wyrównana z pedałami i siedzeniem. Zasadniczo fotel zapewnia podparcie, chociaż podczas dłuższej jazdy możesz narzekać na brak regulowanego podparcia lędźwiowego.

Jak wygląda wnętrze Toyoty Yaris?

Toyota Yaris zapewnia przyjemne prowadzenie, niskie zużycie paliwa i imponującą listę standardowych funkcji technicznych. Z drugiej strony brakuje kilku kluczowych rozwiązań wspomagających kierownicę. Yaris nie jest tak szybka, jak jej niektórzy rywale. Mogłaby mieć też większy bagażnik. 

Wnętrze Toyoty zdobywa punkty za elegancki wygląd i materiały dobrej jakości. Większość kierowców przyzna, że przednie siedzenia są w miarę wygodne. Na tylnych fotelach mogą spokojnie usiąść wyżsi pasażerowie. Niestety Yaris pozostaje daleko w tyle, jeśli chodzi o pojemność bagażnika. Toyota wyposażyła Yarisa w imponującą gamę standardowych i dostępnych funkcji technicznych. Modele podstawowe oferują sześciogłośnikowy system dźwiękowy i 7-calowy ekran dotykowy.

Standardowe wyposażenie

Toyota Yaris jest standardowo wyposażona w światła do dziennej jazdy i elektrycznie regulowane lusterka boczne. Oprócz tego oferuje takie funkcje, jak klimatyzacja, dostęp bezkluczykowy, ręcznie regulowaną, odchylaną i teleskopową kolumnę kierownicy oraz składane tylne siedzenie z podziałek 60/40. Wszystkie modele zawierają system ostrzegania przed kolizją przy niskiej prędkości.

Toyota Yaris ma przyzwoity system informacyjno-rozrywkowy, a wnętrze jest wygodne. Z drugiej strony znajdziesz małe auta, które wyprzedzają ją w tych obszarach.

Infotainment i łączność

Yaris dodaje integrację smartfonu z Apple CarPlay i Android Auto jako standardowe wyposażenie wszystkich modeli. Łączność Bluetooth i strumieniowe przesyłanie dźwięku są standardem. Toyota Yaris oferuje też pomocnicze gniazdo wejściowe audio. Lista wyposażenia opcjonalnego obejmuje radio satelitarne SiriusXM i dwa porty USB.