Stellantis Pro One odnotowuje imponujące wyniki w 2023 roku. Udało się to dzięki zwiększeniu udziałów na kluczowych rynkach i umocnieniu globalnej pozycji lidera w sektorze pojazdów użytkowych. Co więcej, strategia skoncentrowana na innowacjach i zrównoważonym rozwoju, pozwala Stellantis Pro One na zbliżenie się do realizacji ambitnych celów planu Dare Forward 2030.

Strategiczna ofensywa na kluczowych rynkach

W 2023 roku Stellantis Pro One osiągnął znaczące sukcesy na rynkach globalnych, umocnił swoją pozycję lidera w Europie oraz osiągnął rekordowe udziały na Bliskim Wschodzie i w Afryce. W Ameryce Południowej firma utrzymała pozycję lidera w segmencie lekkich pojazdów użytkowych, a w Ameryce Północnej zajęła drugie miejsce w segmencie vanów. Te osiągnięcia są efektem skoncentrowania na innowacjach produktowych, w tym wprowadzeniu na rynek modelu Ram ProMaster BEV oraz pickup'a Ram 1500, które wzmocniły ofertę Stellantis Pro One w segmencie pojazdów użytkowych.

Wizja przyszłości

Xavier Peugeot, starszy wiceprezes Stellantis Commercial Vehicles Business, zaznacza, że wyniki uzyskane w 2023 roku są kluczowym krokiem w kierunku realizacji celów planu Dare Forward 2030. Odnowienie gamy samochodów dostawczych oraz szeroka oferta zelektryfikowanych napędów stanowią o sile Stellantis Pro One na rynku globalnym.Dążenie do zdobycia pozycji światowego lidera w sektorze pojazdów użytkowych do 2027 roku jest możliwe dzięki zaangażowaniu w innowacje i zorientowaniu na potrzeby klienta, co stanowi klucz do sukcesu.

Stellantis Pro One, dzięki strategicznej wizji i dynamicznemu rozwojowi, umacnia swoją globalną pozycję lidera w sektorze pojazdów użytkowych i pewnym krokiem zmierza do realizacji ambitnych celów i dalszego wzrostu na rynkach światowych.