Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 5

W czwartek, około godziny 21:40, na drodze krajowej nr 5 pod Środą Śląska doszło do tragicznego wypadku. Samochód osobowy marki Mazda, którym kierował mężczyzna, z nieznanych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu. Tam doszło do czołowego zderzenia z ciężarówką marki Scania. W wyniku kolizji osobówka została doszczętnie zmiażdżona. Na miejsce zdarzenia natychmiast wezwano służby ratunkowe. Niestety, kierowca Mazdy zginął na miejscu. Jedna osoba została ranna i przetransportowana do szpitala. W wyniku wypadku uszkodzone zostały również dwa inne pojazdy osobowe, które zostały trafione odłamkami części karoserii rozbitych samochodów.

Śledztwo w sprawie wypadku

Policja oraz prokuratura prowadzą intensywne śledztwo mające na celu wyjaśnienie przyczyn tragicznego zdarzenia. Badane są m.in. ewentualne naruszenia przepisów drogowych przez kierowcę osobówki oraz stan techniczny pojazdów uczestniczących w zdarzeniu. Policja apeluje do świadków zdarzenia oraz osób, które mogły widzieć moment wypadku lub cokolwiek, co mogłoby pomóc w wyjaśnieniu jego przyczyn, o kontakt z Komendą Powiatową Policji w Środzie Śląskiej. Każda informacja może być cenna dla prowadzonego śledztwa.

Wypadki drogowe z udziałem samochodów ciężarowych są często tragiczne w skutkach ze względu na dużą różnicę masy pojazdów. Warto pamiętać o zachowaniu szczególnej ostrożności na drogach, zwłaszcza podczas jazdy w trudnych warunkach atmosferycznych czy w nocy. Kierowcy powinni zawsze dostosowywać prędkość do panujących warunków oraz unikać ryzykownych manewrów.