Remont mostu na trasie K-29

Lubuscy policjanci przypominają, że na trasie K-29 w Krośnie Odrzańskim trwają prace remontowe mostu, które mogą powodować znaczne utrudnienia w ruchu. Jest to kluczowy odcinek drogi łączący górną i dolną część miasta, co dodatkowo zwiększa natężenie ruchu. Obecnie ruch odbywa się w obu kierunkach, jednak w miejscu remontu jest spowolniony z uwagi na nierówną nawierzchnię drogi. To powoduje możliwość powstawania korków, zwłaszcza w okresie wzmożonego ruchu turystycznego.

Utrudnienia podczas „Rybobrania 2024”

Dodatkowo w dniach 15-16 czerwca na terenie Krosna Odrzańskiego odbędzie się impreza pod nazwą „Rybobranie 2024”, która rozpocznie się od parady ulicami miasta. Impreza startuje w sobotę 15 czerwca o godzinie 14:00, co może jeszcze bardziej skomplikować sytuację na drogach.

Alternatywne trasy i zalecenia policji

Droga K-29 leży w zachodniej części województwa lubuskiego i prowadzi do granicy z Niemcami w Słubicach. Jest przedłużeniem drogi krajowej nr 31, która biegnie ze Szczecina i rozpoczyna się w Połupinie koło Krosna Odrzańskiego. Ze względu na remont mostu oraz planowane imprezy, warto rozważyć alternatywne trasy, takie jak droga krajowa nr 32, która może pomóc w uniknięciu korków i utrudnień. Lubuscy policjanci zalecają omijanie trasy K-29 w dniach wzmożonego ruchu. Alternatywne trasy mogą pomóc w sprawnym dotarciu do celu bez zbędnych opóźnień.