Nowa generacja usług NissanConnect

Nissan Motor Co., Ltd. ogłosił wprowadzenie nowej generacji usług NissanConnect na rynek europejski. Nabywcy odświeżonego Nissana Qashqai będą mogli korzystać z jeszcze płynniej działającego i bardziej spersonalizowanego systemu, który oferuje wbudowane usługi Google, takie jak Google Maps i Google Assistant. Nowa generacja systemu zmniejsza uzależnienie od telefonu komórkowego i sieci komórkowej. Jednocześnie, po zalogowaniu na osobiste konto Google, zapewnia kierowcom łatwy dostęp do ulubionych lokalizacji i interesujących punktów na trasie.

Zaawansowane funkcje i wygoda użytkowania

Usługi NissanConnect nowej generacji oferują szereg zaawansowanych funkcji, które zwiększają komfort i bezpieczeństwo jazdy. Aktualizacje przesyłane drogą radiową gwarantują, że informacje prezentowane na mapie są zawsze zgodne z bieżącą sytuacją. Dzięki asystentowi Google kierowca może sterować systemem bez użycia rąk, co pozwala na obsługę klimatyzacji czy nawigacji za pomocą poleceń głosowych. Kierowcy mają również dostęp do aplikacji, które można pobrać ze sklepu Google Play. Dzięki temu można wygodnie słuchać ulubionej muzyki, podcastów i audiobooków, a także obsługiwać je z poziomu pokładowego systemu w samochodzie.

Zdalne sterowanie i powiadomienia

Usługi NissanConnect nowej generacji umożliwiają użytkownikom wygodne udostępnianie skomunikowanych funkcji, takich jak ustawienia miejsca docelowego czy zdalne sterowanie klimatyzacją, poprzez aplikację przypisaną do rodzinnego konta. System oferuje również szereg funkcji związanych z codziennym użytkowaniem samochodu. Jeżeli kierowca zapomni zamknąć okno lub zablokować drzwi po opuszczeniu auta, aplikacja wyśle mu odpowiednie powiadomienie. Warto dodać, że aplikacja NissanConnect Services, z dostępem do informacji o przeglądach i innych danych dotyczących pojazdu, może informować właściciela o konieczności wymiany części lub pomóc mu w umówieniu dogodnego terminu wizyty w serwisie. W samochodach elektrycznych usługi NissanConnect pomogą w wybraniu najbardziej opłacalnej pory ładowania z uwzględnieniem stanu akumulatora i taryfy poboru energii poza szczytem.