Dynamiczny wzrost sprzedaży Toyota Professional

Toyota Professional zwiększa swoją obecność na rynku samochodów użytkowych. Osiąga imponujący wzrost o 44% w pierwszych czterech miesiącach 2024 roku w porównaniu z tym samym okresem w poprzednim roku. Łącznie zarejestrowano 4106 aut, co pokazuje silną pozycję marki na rynku. Tylko w kwietniu 2024 roku zarejestrowano 1288 pojazdów z linii Toyota Professional, co stanowi wzrost o 84% w porównaniu z kwietniem poprzedniego roku.Tak znaczny wzrost jest tym bardziej imponujący, że rynek samochodów użytkowych wzrósł w tym czasie o zaledwie 8%. W tym kontekście Toyota Professional wyprzedza konkurencję pod względem tempa wzrostu i popularności.

PROACE CITY i PROACE w czołówce sprzedaży

Wśród 10 najpopularniejszych samochodów użytkowych od początku 2024 roku na drugim miejscu plasuje się PROACE CITY, a na ósmym – PROACE. W kwietniu najmniejszy model z linii Toyota Professional był najchętniej wybieranym autem, a PROACE zajął siódme miejsce.  PROACE CITY zdobył 34,6% udziału w swoim segmencie. Od stycznia do kwietnia 2024 roku zarejestrowano 2151 egzemplarzy tego modelu, w tym 1258 w wersji van i 893 jako samochód osobowy Verso. PROACE w kwietniu umocnił swoją pozycję i osiągnął drugie miejsce w segmencie średnich samochodów dostawczych (MDV) z udziałem 19,7%.

Hilux liderem w segmencie pick-upów

Toyota Hilux jest liderem w segmencie pick-upów i ma aż 47,9% udziału w rynku. W kwietniu na drogi wyjechało 106 egzemplarzy Hiluxa, a od stycznia do kwietnia zarejestrowano już 693 pojazdy tego modelu. To wynik lepszy niż suma trzech kolejnych konkurentów w segmencie razem wziętych, co potwierdza niezawodność i wszechstronność tej ikonicznej ciężarówki. Modele Toyota Professional, takie jak PROACE CITY, PROACE i Hilux, konsekwentnie umacniają swoją pozycję na rynku samochodów użytkowych, a także wyróżniają się niezawodnością, wszechstronnością i nowoczesnym designem. Zwiększają udział w swoich segmentach, co czyni je atrakcyjnym wyborem dla klientów biznesowych.