Mazda przedstawiła model CX-30 na rok modelowy 2024 z udoskonaloną stylistyką oraz systemami multimedialnymi. Zmieniono kolory nadwozia, zaktualizowano systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy, a także zaoferowano najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne. W ten sposób zapewniono wszystkim pasażerom nie tylko bezpieczeństwo podczas jazdy, lecz także komfort i radość z podróży.

Mazda CX-30 – co nowego?

Przedstawiciele marki zaprezentowali nową Mazdę CX-30 na rok modelowy 2024. Udoskonalono stylistykę, zmieniono kolory, a także poprawiono działanie systemów bezpieczeństwa i systemu informacyjno-rozrywkowego. Teraz pojazd zapewnia wszystkim pasażerom nie tylko komfort i wygodę, lecz także dostęp do najnowocześniejszej technologii, dzięki czemu długie podróże autem stają się prawdziwą przyjemnością. Nowością są kolory nadwozia, które uzupełniają paletę barw lakierów Mazdy. Mowa tu o Ceramic White i Zircon Sand, które będą dostępne od jesieni 2023 roku. Co ważne, Mazda CX-30 została wyposażona w aktualizacje dotyczące cyberbezpieczeństwa, dzięki czemu stała się jeszcze bezpieczniejsza.

Rozbudowane multimedia

Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 oferuje powiększony ekran multimediów i przyciemniony kolor elementów sterujących na kierownicy. W ten sposób kierowca może sprawniej odczytywać przyciski i – w razie potrzeby – szybciej zareagować. Zmieniono także rozmieszczenie przycisków sterujących w kabinie, co ma zapewnić prowadzącemu pojazd większy komfort. Nowością jest możliwość pokazywania instrukcji nawigacji z Apple CarPlay i Android Auto na wyświetlaczu head-up. Dzięki temu kierowca może śledzić wskazówki dotyczące jazdy bez odwracania wzroku od jezdni. Oprócz tego podłączenie telefonu do auta za pomocą Apple CarPlay lub Android Auto jest teraz dużo prostsze i bardziej intuicyjne. Co ciekawe, na powiększonym ponad 10-calowym centralnym wyświetlaczu pojawiają się najważniejsze informacje, a widok map w nawigacji rozszerzono. Jest to możliwe dzięki przezroczystym ramkom wyświetlacza. Warto także wspomnieć o ciekawej funkcji systemu nawigacji. Pozwala ona na wyszukiwanie ciekawych miejsc online i tym samym wyświetlanie dokładniejszych i bardziej przydatnych wyników. Możliwe jest również udoskonalone mapowanie terenu działające z czujnikiem żyroskopowym 3D. Funkcja ta pozwala na dokładne obliczanie pozycji auta, również w miejscach ze słabym odbiorem sygnału GPS.

Oprócz tego porty USB-A zastąpiono portami USB-C, a w standardzie dla wybranych wersji wyposażenia dodano bezprzewodową ładowarkę pozwalającą na ładowanie urządzeń elektronicznych bez konieczności użycia kabli.

Zaktualizowane systemy bezpieczeństwa

Udoskonalona Mazda CX-30 z rocznika modelowego 2024 posiada cztery zaktualizowane i dopracowane funkcje mające zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pasażerom. Dzięki temu, że działają w parach, są w stanie zapewnić bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Chodzi przede wszystkim o:

  • udoskonalone autonomiczne hamowanie awaryjne w nocy (AEB – Autonomous Emergency Braking),
  • dodane ostrzeżenia o rozproszonej uwadze kierowcy (Distracted Driver Alert),
  • poprawione dostosowywanie prędkości w systemie Cruising & Traffic Support (CTS),
  • dokładniejszy system Intelligent Speed Assist (ISA).