Opel świętuje 125 lat produkcji samochodów

W tym roku marka Opel obchodzi 125. rocznicę rozpoczęcia produkcji samochodów. Od opatentowania przez Lutzmanna systemu pojazdów silnikowych w 1899 roku do pełnej elektryfikacji gamy modeli, Opel nieustannie wprowadza innowacje i zapewnia mobilność milionom ludzi. Dziś marka oferuje zelektryfikowane modele, takie jak Corsa Electric, Frontera Electric, Mokka Electric i Astra Electric, w przystępnych cenach dla szerokiego grona klientów.

Festiwal Opla w Rüsselsheim

Aby uczcić tę wyjątkową okazję, Opel zaprasza klientów, pracowników i gości honorowych na Festiwal Opla, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2024 roku w Rüsselsheim. Florian Huettl, dyrektor generalny Opla, podkreśla, że tego dnia marka pokaże, jak aktywnie włącza się w kształtowanie zmian w branży motoryzacyjnej. „Mija 125 lat od wyprodukowania naszego pierwszego samochodu, a my oferujemy co najmniej jeden w pełni elektryczny wariant każdego modelu. Naszym celem jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 do 2038 roku” – mówi Huettl.

Premiery nowych modeli i wystawy

Podczas festiwalu odbędzie się premiera dwóch nowych modeli: Opel Frontera Electric i Opel Grandland. Zwiedzający będą mieli okazję zobaczyć pionierskie samochody koncepcyjne w Centrum Projektowym, które obchodzi 60. rocznicę swojego powstania, a także zwiedzić fabrykę, gdzie z dumą zaprezentowana zostanie produkcja Astry. W budynku N50 zostanie zorganizowana wystawa, na której zwiedzający będą mogli odkryć kamienie milowe motoryzacji. Na parkingu za „Adam Opel Haus” Opel Corsa Rally Electric, gwiazda pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych, zaprezentuje swoje niezwykłe możliwości. Ograniczona liczba fanów sportów motorowych, po uprzedniej rejestracji, będzie mogła przetestować ten model.

Innowacje i zrównoważony rozwój

Opel od zawsze stawia na innowacje i zrównoważony rozwój. W niemieckich zakładach produkcyjnych marka produkuje samochody na najnowocześniejszych platformach. Co więcej, otworzyła sklepy z akumulatorami i stale ogranicza emisję. Celem Opla jest osiągnięcie neutralności pod względem emisji CO2 do 2038 roku. Festiwal Opla jest więc okazją do zaprezentowania, jak marka aktywnie kształtuje przyszłość motoryzacji.

Podczas wydarzenia nie zabraknie atrakcji dla gości w każdym wieku. Szczegółowe informacje dotyczące programu festiwalu oraz możliwości rejestracji na testy Opla Corsy Rally Electric zostaną podane wkrótce. To wyjątkowe wydarzenie będzie doskonałą okazją do poznania historii, innowacji i przyszłości marki Opel.