Na polski rynek wprowadzono trzy nowe odmiany nadwozia Nissana Townstar – Combi, Van i Crew Van. Poprzez udoskonalanie standardowych wersji aut, marka dba o potrzeby swoich klientów i zapewnia nowoczesne rozwiązania. Jak przekonywał Paweł Powalski, EV and Infrastructure Manager w Nissan Sales CEE: „Każda z nich jest także dostępna w wersji w pełni elektrycznej, która nie tylko wpisuje się w coraz silniejszy trend dążenia do bezemisyjnej mobilności, a także – co nie mniej ważne – pozwala na racjonalizację kosztów”.

Nissan Townstar Combi

Nissan Townstar Combi jest elektryczny i oferuje mnóstwo miejsca, co sprawia, że doskonale nadaje się dla dużej rodziny. Posiada przestronne wnętrze z pięcioma fotelami oraz bagażnik o pojemności 775 l, który, po złożeniu tylnych siedzeń, można powiększyć do 2500 l. Ponadto auto jest w stanie ciągnąć przyczepę o masie własnej do 1500 kg. Jego zasięg na jednym ładowaniu wynosi maksymalnie 285 km w cyklu mieszanym. Co ważne, w wyposażeniu auta znajduje się ładowarka trójfazowa o mocy 22 kW, pompa ciepła, która pozwala na szybkie nagrzewanie się wnętrza pojazdu, a także system zarządzania temperaturą akumulatora.

W standardowej wersji Nissana Townstar Combi zamontowano zestaw zegarów oraz ekran komputera pokładowego. Natomiast w odmianie Tekna znajdują się relingi dachowe, cyfrowy zestaw wskaźników (10 cali), a także miejsce na bezprzewodową ładowarkę. Wygospodarowano także sporo miejsca na schowki w przedniej i tylnej części pojazdu (49 l.). Oprócz tego, w zależności od wersji wyposażenia, auto posiada podgrzewaną kierownicę, podgrzewaną przednią szybę i podgrzewane fotele w pierwszym rzędzie. Natomiast pasażerowie mogą korzystać z aplikacji NissanConnect Services, która pozwala na zdalną obsługę klimatyzacji oraz procesu ładowania.

Co istotne, Nissan Townstar Combi został wyposażony w rozmaite systemy zapewniające bezpieczeństwo kierowcy i wszystkim pasażerom. Niezwykle przydatny, zwłaszcza podczas jazdy nocą, okazuje się system automatycznego hamowania w momencie wykrycia pieszych lub rowerzystów wtedy, kiedy kierowca nie reaguje. Oprócz tego dostępny jest system ostrzegania o niezamierzonej zmianie pasa ruchu, system ostrzegania o obiektach w martwym polu oraz system rozpoznawania znaków drogowych. Z kolei z wersji wyposażenia Tekna znajduje się Pro-PILOT Assist, który wspomaga kierowcę podczas jazdy na drogach wielojezdniowych, również w czasie przyspieszania i hamowania. Istnieje także system kamer 360°, ułatwiający manewrowanie autem w ciasnych miejscach.

Nissan Townstar Van

Zasięg nowego Nissana Townstar Van wynosi maksymalnie 398 km w cyklu miejskim i 284 km w cyklu mieszanym. Ta wersja samochodu dostawczego oferuje sporą pojemność przestrzeni ładunkowej (4,3 m³) oraz ładowność (maksymalnie 800 kg). Mieści dwie europalety, a jedną z nich można wnieść przez boczne drzwi przesuwane. Kabina auta mieści 2 lub 3 osoby. Pojazd z długim rozstawem osi jest dostępny w wersji ze spalinowym lub elektrycznym układem napędowym. Samochód z silnikiem elektrycznym wyposażono w ładowarkę trójfazową o mocy 22 kW, której moc można powiększyć do 80 kW. Ponadto posiada on system zarządzania temperaturą akumulatora oraz pompę ciepła.

Nissan Townstar Crew Van

Trzecia wersja Nissana Townstar Crew Van to auto osobowe z dużą przestrzenią ładunkową, którą można powiększyć poprzez złożenie tylnej kanapy. Wtedy długość podłogi wydłuży się do 2 m. Modele elektryczne tego samochodu również posiadają ładowarkę trójfazową o mocy 22 kW, a także pompę ciepła i system zarządzania temperaturą akumulatora. Nissan Townstar Crew Van będzie świetnym wyborem dla wymagających klientów i przedsiębiorców, którzy oczekują wiele od samochodu osobowego z elementami auta dostawczego.