Chociaż smartfony są wyposażone w przydatne aplikacje nawigacyjne, takie jak Mapy Google lub Apple, najlepiej sprawdzą się na krótkich dystansach. Jeśli wybierasz się w daleką podróż, zdecyduj się na nowoczesną nawigację samochodową. Firmy, takie jak Garmin i TomTom specjalizują się w tego typu urządzeniach. Aktualizują mapy i raporty za każdym razem, gdy na trasie zachodzą jakieś zmiany. Zapewnią Ci spokój ducha, nawet gdy jedziesz gdzieś pierwszy raz. Oprócz tego pomogą Ci znaleźć najbliższe restauracje, centrum handlowe, stację benzynową, hotel. Sprawdź, jaki model wybrać!

Śledzenie w czasie rzeczywistym

To podstawowa funkcja, którą powinna oferować nawigacja samochodowa. System sieci bezprzewodowej umożliwia przetwarzanie informacji o lokalizacji Twojego auta. Na mapie zobaczysz prędkość, z jaką aktualnie się poruszasz. Niektóre modele pozwalają grupować i zarządzać wieloma pojazdami jednocześnie za pomocą prostego interfejsu. Sprawdzą się doskonale, gdy dysponujesz flotą pojazdów służbowych.

Alerty

Nowoczesne urządzenia wysyłają ostrzeżenia o przekroczeniu prędkości, zboczeniu z trasy, nadmiernej szybkości, fotoradarze. Dzięki temu zapewniają przyjemną i bezpieczną jazdę. Wybierając nawigację, zastanów się, czy interfejs jest prosty i intuicyjny. Nie chcesz się przecież męczyć za każdym razem, gdy wprowadzasz nowe miejsce docelowe.

Garmin DriveSmart 55

To łatwy w obsłudze system nawigacji GPS z jasnym ekranem, wyraźną grafiką i wieloma zaawansowanymi funkcjami. Ma 5,5-calowy ekran z cienką ramką. Proponuje szereg przydatnych funkcji, dzięki czemu sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas dalekich podróży. Możesz podłączyć go przez Wi-Fi lub Bluetooth. Garmin DriveSmart 55 pomoże Ci dotrzeć do celu bez kłopotów i na czas. Ostrzeże Cię, gdy będziesz się zbliżał do wypadku, robót drogowych lub korka. Zaproponuje również alternatywne trasy. Możesz aktywować go głosem. Nie musisz odrywać rąk od kierownicy, by wprowadzić lub zmienić miejsce docelowe.

Garmin Drive 52

Jeśli szukasz tańszej nawigacji, zwróć uwagę na Garmin Drive 52. Choć jest to najtańszy model z tej serii, zapewnia praktyczne wskazówki, intuicyjny interfejs i ostrzeżenia dla kierowcy. Oferuje również bezpłatne aktualizacje map. Niestety brakuje tutaj wygodnej łączności Bluetooth, systemu poleceń głosowych i aktualizacji Wi-Fi.

TomTom 520

To pierwsza nawigacja satelitarna firmy TomTom, która proponuje opcję Wi-Fi. Ma 5-calowy ekran i magnetyczny uchwyt z szybkozłączką. Dzięki temu możesz go łatwo i szybko zainstalować w swoim samochodzie. Dostarczany jest z dożywotnią subskrypcją na aktualizacje map i lokalizacji fotoradarów. Urządzenie zawiera 16 GB pamięci i gniazdo kart microSD.

Pierwsze cztery ikony na ekranie umożliwiają wyszukanie nowej lokalizacji, trasę do domu lub pracy (jeśli zostały skonfigurowane) albo przeglądanie ostatnich miejsc docelowych. Następna sekcja menu pozwala sprawdzić zapisane trasy i lokalizacje. Po włączeniu systemu głosowego, możesz aktywować urządzenie, mówiąc “Hello TomTom”. Mapa jest przejrzysta i nie zaśmiecają jej zbędne informacje, chociaż podczas jazdy w centrum miasta wyświetlą Ci się budynki i punkty orientacyjne 3D.