fot. vw-press.pl

Volkswagen, największy europejski producent samochodów, prezentuje swoje innowacje w dziedzinie elektromobilności. Wśród nich znajduje się prototyp ID. GTI Concept, który ma połączyć kultowe dziedzictwo GTI z przyszłością samochodów elektrycznych. Na targach IAA Mobility w Monachium koncern pokazał też swoją dalekosiężną strategię na przyszłość, w tym plany wprowadzenia 11 nowych modeli elektrycznych do 2027 roku.

Elektryczny i przyszłościowy GTI

Prototyp ID. GTI Concept został zaprezentowany po raz pierwszy podczas targów IAA Mobility. Jest to próba przeniesienia słynnego oznaczenia GTI do świata elektromobilności. Thomas Schäfer, prezes zarządu marki Volkswagen Samochody Osobowe, podkreśla, że ID. GTI Concept ma za zadanie łączyć przyjemność z jazdy z zaawansowaną technologią i jednocześnie zachować DNA marki GTI. „Sportowy, kultowy, zaawansowany technologicznie, ale teraz w nowej interpretacji: elektryczny” komentuje Schäfer.

Strategia elektromobilności Volkswagena do 2027 roku

Do 2027 roku Volkswagen planuje wprowadzenie na rynek jedenastu nowych modeli elektrycznych. Wśród nich znajduje się ID.7 – pierwsza w pełni elektryczna limuzyna marki z zasięgiem do 700 km. Ostateczna wersja ID. GTI Concept, oparta na platformie MEB, ma trafić na drogi w 2027 roku. Koncern planuje również skupienie się na produkcji swoich najpopularniejszych modeli, w tym Golf, T-Roc, Passat i Tiguan, z nowymi generacjami i hybrydowymi wersjami plug-in prezentowanymi na targach. „Idealne połączenie przyjemności z jazdy i codziennej użyteczności – właśnie to oznaczają od dziesięcioleci trzy litery GTI” – tłumaczy Schäfer.

Otwarte podejście do przyszłości mobilności

Volkswagen angażuje się w dialog z klientami i społecznością, czego dowodem jest inicjatywa Open Space na Odeonsplatz w Monachium. Jest to miejsce spotkań i wymiany myśli, gdzie odbywają się dyskusje panelowe na tematy społeczne oraz koncerty. Firma stawia na różnorodność i integrację, a także dba o dostępność swojego stoiska dla osób z niepełnosprawnością. Na wszystkich wydarzeniach podczas targów jest dostępny tłumacz języka migowego, a marka zapewnia specjalne wycieczki po stoisku dla osób niewidomych. Imelda Labbe, członkini zarządu ds. sprzedaży, marketingu i obsługi posprzedażowej twierdzi, że aby zaangażować się w dyskusję z większą liczbą osób, marka musi wyeliminować jak najwięcej barier.

Podsumowanie

Volkswagen wyznacza kierunek dla przyszłości samochodów. Przede wszystkim skupia się na elektromobilności i angażuje się w otwarty dialog z klientami. Poprzez innowacyjne podejście i dbałość o różnorodność, firma stawia na dostosowanie się do potrzeb współczesnego klienta.

Poprzedni artykułVolkswagen na IAA Mobility: integracja i dialog
Następny artykułIntuicyjność i nowoczesność w jednym. Škoda wprowadza Smart Dials
Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.