fot. vw-press.pl

Podczas targów IAA Mobility w Monachium, marka Volkswagen zaprezentuje swoją nową odsłonę, w której ważne jest otwarcie na dialog i zniesienie barier. W centrum uwagi będą znajdować się innowacyjne modele samochodów, zróżnicowany program rozrywkowy i przede wszystkim – zaangażowanie w tworzenie bardziej różnorodnej przyszłości.

#OneFuture, czyli wizja Volkswagena na przyszłość

Marka Volkswagen od lat jest uważana za jednego z gigantów motoryzacyjnych i nie przestaje nas zaskakiwać. Podczas zbliżających się targów IAA Mobility w Monachium, Volkswagen postanowił ukazać się w nieco innym świetle. W miejskiej przestrzeni Odeonsplatz, pod hasłem #OneFuture, marka chce pokazać, jak widzi swoje miejsce w świecie motoryzacji w nadchodzących latach. Jak mówiła Imelda Labbe, członkini zarządu marki Volkswagen: „Każdy człowiek ma swoje możliwości, potrzeby i wizje. Ale mimo różnic wciąż coś nas łączy: przyszłość”. To zaangażowanie jest widoczne nie tylko w nowych, ekologicznych modelach pojazdów, takich jak elektryczne ID.4, ID.5 czy ID.7, lecz także w podejściu do klienta. Przedstawiciele marki chcą prowadzić z nim dialog i słuchać jego potrzeb.

Integracja w centrum uwagi

Nowoczesne podejście Volkswagena nie kończy się na prezentowaniu innowacyjnych technologii i ekologicznych pojazdów. Marka postawiła na integrację, co najlepiej widać w projekcie Open Space. Ażurowe pawilony, stworzone z drewna i szkła, są widoczne z każdej strony i tworzą przyjazną atmosferę pełną otwartości. Ale to, co naprawdę wyróżnia ten projekt, to brak barier. W przemyślanej przestrzeni targowej zadbano o dostępność dla każdego, bez względu na potrzeby. Dotykowe paski prowadzące, windy, rampy dla wózków inwalidzkich, czy nawet komunikacja w języku migowym – wszystko to pokazuje, jak poważnie Volkswagen traktuje temat integracji. Jak podkreśliła Imelda Labbe: „Open Space symbolizuje zaangażowanie Volkswagena w różnorodność i integrację”.

Różnorodny program dla odwiedzających

Marka przygotowała dla odwiedzających bogaty program rozrywkowy. Odbędą się więc panele dyskusyjne, na których eksperci będą debatować na tematy społeczne, koncerty z udziałem popularnych artystów, a także spotkania z projektantami i pracownikami marki. Każdy odwiedzający znajdzie coś dla siebie. Ważną częścią programu są także spotkania z pracownikami Volkswagena, podczas których będzie można dowiedzieć się więcej o możliwościach zatrudnienia u tego motoryzacyjnego giganta. Wszyscy zainteresowani będą mieli okazję odwiedzić Open Space Volkswagena w dniach od 5 do 10 września. Szczegółowy program dostępny jest na oficjalnej stronie marki.

Podsumowanie

W dobie, gdy branża motoryzacyjna doświadcza wielu zmian, marka Volkswagen pokazuje, że potrafi iść z duchem czasu i jednocześnie nie zapomina o wartościach, które od zawsze były jej bliskie. W Monachium zobaczymy nową twarz tej marki – otwartą, komunikatywną i nastawioną na przyszłość.

Poprzedni artykułKia EV9 luksusowym Samochodem Roku w Niemczech
Następny artykułVolkswagen stawia na elektromobilność. Światowa premiera ID. GTI Concept
Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.