fot.media.stellantis.com

Przedstawiciele marki zaprezentowali najnowszą wersję PEUGEOT panoramic i-COCKPIT®, które znajdzie się w premierowym modelu 3008. To nie tylko nowatorskie rozwiązania ułatwiające jazdę i poprawiające komfort podróżowania, lecz także ciekawa stylistyka idealnie wpasowująca się w charakter auta.

PEUGEOT panoramic i-COCKPIT® – czym się wyróżnia?

Przedstawiciele marki dążą do pełnej elektryfikacji samochodów, dlatego we wrześniu zostanie zaprezentowany nowy PEUGEOT 3008 – elektryczny SUV. Natomiast już dziś zapowiedziano, że premierowy model będzie wyposażony w PEUGEOT panoramic i-COCKPIT®. Jest to nowatorskie rozwiązanie zawierające panoramiczny zakrzywiony 21-calowy ekran, który znajduje się na linii wzroku kierowcy, nową kompaktową kierownicę i przełączniki i-Toggles. PEUGEOT panoramic i-COCKPIT® jest stale udoskonalany, jednak jego najnowsza wersja znacząco różni się od pozostałych. Takie rozwiązanie nie tylko poprawia komfort jazdy, lecz także doskonale dopasowuje się do wnętrza auta. Wysoka jakość wykończenia łączy się z nowatorskimi usługami komunikacyjnymi. Poprzednie wersje zawierały takie elementy jak cyfrowy panel sterowania, sterowanie głosowe, łączność bezprzewodowa, trójwymiarowe efekty czy indywidualnie konfigurowane przełączniki i-Toogles. Obecnie marka oferuje nową wersję, która poprawa jakość jazdy.

Nowatorskie rozwiązania

Nowy PEUGEOT panoramic i-COCKPIT® zawiera panoramiczny zakrzywiony ekran o wysokiej rozdzielczości. Jest on połączeniem wyświetlacza kierowcy i centralnego ekranu dotykowego. Co ciekawe, ekran został zamontowany na podstawie znajdującej się na jego tyle, dzięki czemu uzyskano efekt zawieszenia, unoszenia się. Mimo że ekran jest lekko zakrzywiony w stronę kierowcy, może z niego korzystać także pasażer na miejscu obok. Z lewej strony ekranu znajduje się panel wskaźników, który zbiera wszelkie informacje dotyczące prowadzenia auta np. prędkość, systemy wspomagające jazdę czy pobór mocy. Z kolei w centralnej części umieszczono strefę dotykową pozwalającą na sterowanie klimatyzacją, ogrzewaniem, nawigacją oraz multimediami. Na środku deski rozdzielczej umieszczono przełączniki i-Toogles, czyli dotykowe przyciski umożliwiające zaprogramowanie szybkiego dostępu do 10 ulubionych funkcji kierowcy. Możliwe jest ustawienie odpowiedniej temperatury we wnętrzu auta, zatelefonowanie pod wskazany numer, ustawienie ulubionej stacji radiowej czy uruchomienie nawigacji do często wybieranego miejsca docelowego.

Kompaktowa kierownica

Udoskonalono również wygląd kierownicy, która posiada teraz zmodernizowany wygląd. Jej środkowa część jest mniejsza i oddzielona od ramion kierownicy, dzięki czemu uzyskano efekt lewitacji. Oprócz tego, przyciski na kierownicy wyczuwają dotknięcie palców, ale uruchamiają się po ich dotknięciu. Wprowadzono także dwa nowe zespoły smukłych i eleganckich włączników znajdujących się pod kierownicą. Oprócz tego warto wspomnieć o oświetleniu ambientowym, które znajduje się na całej szerokości deski rozdzielczej i sięga aż do paneli drzwi. Doskonale wpasowuje się ono w luksusowy klimat auta i podkreśla eleganckie elementy ozdobne.

Poprzedni artykułBMW i5: technologia i komfort jazdy w sportowym wydaniu
Następny artykułWszechstronne i wydajne Audi Q4 e-tron i Q4 Sportback e-tron
Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.