Toyota Corolla
fot. toyotanews.eu

W 2023 roku Toyota osiągnęła kolejne kamienie milowe na polskim rynku motoryzacyjnym. W sierpniu co czwarte zarejestrowane auto było Toyotą, a jej flagowy model – Corolla, utrzymywał się wysoko w rankingach. Co jednak przyczynia się do tego sukcesu?

Niesamowite osiągnięcia w liczbach

Toyota, znana z produkcji niezawodnych i trwałych pojazdów, w tym roku potwierdziła swoją dominującą pozycję na rynku. W ciągu pierwszych ośmiu miesięcy roku zarejestrowano aż 58 623 auta tej marki. To wzrost o 17% w porównaniu z poprzednim rokiem. Te liczby, choć imponujące, stają się jeszcze bardziej oszałamiające, gdy weźmie się pod uwagę fakt, że w sierpniu co czwarty nowy samochód na polskich drogach to właśnie Toyota.

Dlaczego konsumenci wybierają Toyotę?

Odpowiedź leży w różnorodności oferowanych modeli oraz niezawodności, którą Toyota dostarcza od lat. Corolla, z ponad 15 000 zarejestrowanymi egzemplarzami od stycznia, jest jednym z najchętniej wybieranych samochodów w Polsce. Ale to tylko początek. Modele takie jak Yaris, Yaris Cross i Toyota C-HR również dominują w swoich segmentach i każdy oferuje coś unikalnego. W przypadku modelu Yaris Cross to idealne połączenie miejskiego kompaktu z SUV-em, podczas gdy C-HR oferuje styl i wydajność.

Toyota w segmencie dostawczym

Choć Toyota jest często kojarzona z samochodami osobowymi, jej obecność w segmencie dostawczym wciąż jest aktualna. Modele dostawcze Toyota Professional są drugimi najczęściej rejestrowanymi pojazdami w Polsce, z PROACE CITY prowadzącym w swojej klasie. Dodatkowo model pick-up Toyota Hilux kontynuuje swój dominujący udział w segmencie, a także oferuje niezawodność i wydajność, które stały się synonimem marki Toyota.

Podsumowanie

2023 rok bez wątpienia należy do Toyoty. Jej niesamowite osiągnięcia na polskim rynku samochodowym są dowodem na to, że marka nie tylko spełnia, ale przewyższa oczekiwania konsumentów. Z różnorodnością modeli, niezrównaną jakością i zaufaniem, które buduje od lat, Toyota jest gotowa na kolejne lata dominacji.

Poprzedni artykułŠkoda i Szerpowie Nadziei: wspólna misja wsparcia w Tatrach
Następny artykułUtrudnienia na Zakopiance w Libertowie od poniedziałku
Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.