fot.fordmedia.pl

Nowa wersja Forda Kuga Graphite Tech Edition cechuje się rozwiniętymi systemami bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy oraz nowoczesnymi elementami wyposażenia. Jak powiedział Jon Williams, dyrektor generalny Ford Blue w Europie: „Dzięki nowej wersji nabywcy SUV-ów mają jeszcze bardziej atrakcyjny wybór, z wzornictwem zwracającym uwagę i najpopularniejszymi naszymi systemami wspomagania prowadzenia pojazdu w standardzie”. Zobacz, co oferuje premierowy model Forda.

Kolorystyka i elementy stylistyczne

Nowy Ford Kuga Graphite Tech Edition jest dostępny w barwie Grey Matter, jednym z najpopularniejszych kolorów w Europie. W połączeniu z 19-calowymi aluminiowymi felgami z czarnym błyszczącym wykończeniem prezentuje się stylowo i odważnie. Podstawowa wersja została wyposażona w pakiet ST-Line, który oferuje czerwone zaciski hamulcowe, dość duży tylny spojler, listwy ochronne progów oraz aluminiowe pedały. Oprócz tego istnieje możliwość wyboru dodatkowego pakietu – ST-Line Black, który znacząco uatrakcyjnia wygląd auta. Klienci znajdą w nim czarne nakładki na lusterka, 20-calowe felgi, otwory wentylacyjne przedniej części nadwozia oraz tylnego spojlera, a także dach lakierowany na czarno. Wszystkie te elementy dodają nowemu modelowi Forda sportowy i nowoczesny wygląd. Wnętrze auta prezentuje się równie stylowo. Kierownicę i uchwyt dźwigni zmiany biegów wykończono skórą ekologiczną Sensico, co tylko podkreśla oryginalność nowego Kuga Graphite Tech Edition. W środku pojazdu znajduje się nawigacja satelitarna, radioodtwarzacz z SYNC 3 oraz ponad 12-calowy wyświetlacz z możliwością konfiguracji. Co ciekawe, w nowym modelu Forda zamontowano aktywne zabezpieczenie krawędzi drzwi (Door Edge Protector) oraz system umożliwiający otwieranie i zamykanie drzwi bagażnika bezdotykowo.

Systemy wsparcia kierowcy

Rozmaite systemy wsparcia kierowcy są obecnie standardem w nowoczesnych autach. Również Ford Kuga Graphite Tech Edition został wyposażony w technologie pozwalające na bezpieczną i komfortową jazdę. W podstawowej wersji znajduje się tempomat z funkcją rozpoznawania znaków drogowych, ogranicznik prędkości oraz aktywna ochrona krawędzi drzwi. Ponadto w aucie zainstalowano system monitorowania martwego pola widzenia w lusterkach i system wspomagający parkowanie (Active Park Assist 2 dostępny jedynie dla modeli, w których auto steruje układem hamulcowym, doborem biegów i przyspieszeniem). Istnieje również opcja monitorowania zmęczenia kierowcy, co okazuje się szczególnie istotne na długi trasach lub podczas nocnej jazdy. Pojazd potrafi także samodzielnie parkować, automatycznie podążać za ruchem na autostradzie, a także dostosować prędkość poruszania się do znaków drogowych.

Z kolei pakiet Technology oferuje wyświetlacz head-up, który pokazuje najważniejsze informacje w polu widzenia kierowcy, dzięki czemu nie musi on odwracać wzroku od jezdni. Dostępne są także reflektory adaptacyjne LED automatycznie zmieniające światła drogowe na światła mijania, które nie oślepiają kierowców nadjeżdżających z naprzeciwka.

Poprzedni artykułBMW XM Label Red – wydajność i oryginalność w sportowym wydaniu
Następny artykułNiezawodność i komfort, czyli Honda CR-V z nowymi układami napędowymi
Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.