fot.pl.mazda-press.com

Mazda 3 powraca. Auto zostało ulepszone, a systemy wsparcia kierowcy udoskonalone. Ponadto producenci zwiększyli poziom zabezpieczeń chroniących m.in. przed cyberatakami, a także poprawili działanie elementów odpowiedzialnych za wygodę i komfort jazdy wszystkich pasażerów.

Wnętrze auta

Wnętrze najnowszego modelu Mazdy zostało wyposażone w spory ekran (10,25 cala) i ulepszone oprogramowanie systemu informacyjno-rozrywkowego. Ponadto zamontowano wejścia USB typu C, a także zmieniono kolor podświetlenia przycisków sterujących na kierownicy na ciemniejszy. Ułatwiono w ten sposób odczytywanie kierowcy aktualnie potrzebnych funkcji. Co więcej, nowy model jest dostępny w nowej, odświeżonej gamie kolorystycznej: Zircon Sand oraz Ceramic Metallic. Posiada on również silnik 2,0 e-Skyactiv G o mocy 122 KM.

System bezpieczeństwa

Dla zapewnienia bezpieczeństwa wszystkich pasażerów, ulepszono autonomiczne hamowanie awaryjne podczas nocnej jazdy. Udoskonalono również system kontroli prędkości i dystansu wobec innych uczestników ruchu w systemie Cruising & Traffic Support oraz zwiększono dokładność systemu kontroli prędkości Intelligent Speed Assist. Ponadto producenci dodali nową funkcję – ostrzeżenie o wykryciu rozproszenia koncentracji kierowcy. W ten sposób auto zapewnia nie tylko bezpieczeństwo, lecz także komfort i spokój podczas podróży, również nocnych. Dodatkowo nowy model Mazdy został wyposażony w nowatorskie systemy bezpieczeństwa, które chronią m.in. dane osobowe pasażerów przed różnego rodzaju cyberatakami.

System informacyjno-rozrywkowy

Mazda 3 zapewnia niezapomniane wrażenia z jazdy, a system informacyjno-rozrywkowy sprawia, że podróż staje się przyjemniejsza i jeszcze bardziej komfortowa. Od teraz zarówno Apple CarPlay, jak i Android Auto znajdują się w standardowym wyposażeniu, dzięki czemu bez trudu połączysz swojego smartfona z Mazdą 3. W ten sposób będziesz dostawać np. informacje i instrukcje nawigacyjne na wyświetlaczu czołowym head-up. Jest to nowe rozwiązanie, które z pewnością znajdzie wielu zwolenników. Co więcej, nowy model auta posiada specjalną bezprzewodową podkładkę do ładowania telefonu (opcja ta jest dostępna jako standard w wybranych wersjach).

Warto także wspomnieć o ciekawej funkcji w nawigacji, która ma za zadanie wyszukiwać punkty użyteczności publicznej online. W ten sposób wyniki są bardziej trafne i dokładne. Ponadto zainstalowano aktualizacje dotyczące funkcji mapowania w terenie, które są połączone z trójwymiarowym czujnikiem żyroskopowym. Pomaga to obliczyć pozycję auta również w miejscach ze słabym zasięgiem.

Poprzedni artykułPierwsza elektryczna limuzyna Volkswagena, czyli nowy ID. 7
Następny artykułNissan Townstar: nowe wersje nadwozia dostępne w Polsce
Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.