Audi charging hub
fot.audi-mediacenter.pl

W Monachium powstało nowe centrum ładowania Audi, które nie tylko zrewolucjonizuje proces ładowania pojazdów elektrycznych, ale również da używanym akumulatorom drugie życie.

Rozwój sieci ładowania Audi w Europie

Monachijska dzielnica Obersendling stała się domem dla piątego Audi charging hub, będącego częścią rosnącej sieci marki w kluczowych lokalizacjach europejskich, takich jak Norymberga, Zurych, Berlin i Salzburg. Nowy hub, położony przy Zielstattstrasse, posiada cztery punkty szybkiego ładowania, które pozwalają na zasilenie pojazdu mocą do 320 kilowatów. Bastian Geretshauser, kierownik projektu, podkreśla innowacyjność podejścia marki. Jak mówi: „Poprzez uruchomienie naszego piątego hub, definiujemy nowy standard wydajności ładowania w miejskich obszarach mieszkalnych”. Dzięki wykorzystaniu używanych akumulatorów litowo-jonowych pochodzących z wycofanych z eksploatacji pojazdów badawczych, stacja ładowania osiąga imponującą pojemność energetyczną wynoszącą 1,05 megawatogodziny. To nowoczesne i ekologiczne podejście nie tylko zmniejsza odpady, ale też maksymalizuje efektywność procesu ładowania.

Partnerstwo z firmą &Charge dla lepszej jakości usług

Audi dąży do nieustannego ulepszania swojej oferty i włączania użytkowników w proces doskonalenia. Współpraca z firmą &Charge umożliwia kierowcom ocenę stacji ładowania i dzielenie się swoimi doświadczeniami, za które są nagradzani „darmowymi kilometrami”. Aplikacja &Charge, dostępna zarówno w Apple App Store, jak i Google Play Store, jest narzędziem, które umożliwia ocenę stacji ładowania w całych Niemczech. Kierowcy samochodów elektrycznych wszystkich marek w przyszłości będą mogli czerpać benefity z partnerstwa Audi z firmą &Charge. Dzięki temu użytkownicy będą mogli ocenić łatwość obsługi, czystość i ogólne wrażenie ze stacji ładowania. To wszystko w celu zapewnienia jak najlepszych doświadczeń związanych z ładowaniem.

Doświadczenie rzeczywistości rozszerzonej

Audi wciąż podnosi poprzeczkę, gdy chodzi o cyfrowe doświadczenia. W Norymberdze testowana jest nowa funkcja rzeczywistości rozszerzonej, która pozwala użytkownikom zwiedzać stację ładowania przy użyciu smartfona. Współpraca z Vodafone pozwala na wzbogacenie wizyt o wirtualne modele Audi e-tron i ilustracje dotyczące wykorzystania akumulatorów, które otrzymały drugie życie. To innowacyjne podejście sprawia, że czekanie na naładowanie baterii staje się znacznie bardziej angażujące. Maximilian Oberacher, kierownik projektu, podkreśla, że „Poprzez łączenie elementów cyfrowych ze światem rzeczywistym, użytkownicy mogą spodziewać się kilku momentów prawdziwego zaskoczenia. Na przykład aplikacja przedstawia wirtualne modele Audi e-tron i jednocześnie ilustruje, w jaki sposób połączone, używane akumulatory są wykorzystywane do ich ładowania”.

Podsumowanie

Nowy hub w Monachium jest dowodem na to, że Audi stale inwestuje w przyszłość mobilności elektrycznej, dba o środowisko i dostarcza klientom doświadczenia najwyższej jakości. Z innowacyjnymi podejściami, takimi jak recykling akumulatorów czy wdrażanie technologii AR, marka ta wytycza nowe kierunki w branży.

Poprzedni artykułNissan ARIYA: nowe ceny i zmiany w wyposażeniu
Następny artykułŠkoda i Szerpowie Nadziei: wspólna misja wsparcia w Tatrach
Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.