BMW serii 2 po liftingu

Odświeżone BMW serii 2 zostało standardowo wyposażone w pakiet sportowy M, który obejmuje nowe lakiery, felgi ze stopów lekkich, listwy dekoracyjne oraz tapicerki. Nowy system infotainment BMW iDrive 8.5 z funkcją QuickSelect umożliwia dotykowe lub głosowe sterowanie funkcjami klimatyzacji, podgrzewania foteli i kierownicy. Zewnętrznie model po liftingu wyróżnia się m.in. obramowaniami chłodnicy w kolorze perłowego chromu, listwami progowymi w kolorze karoserii oraz dyfuzorem z czarnym, błyszczącym wykończeniem. Nowa paleta kolorów obejmuje dwa lakiery niemetalizowane, siedem metalizowanych oraz dwa lakiery BMW Individual.

Lepsze wyposażenie standardowe

W kabinie BMW serii 2 pojawiły się nowe pokrętła na kratkach wentylacyjnych oraz oświetlenie nastrojowe oferujące do dziewięciu zestawień kolorystycznych. Standardowe wyposażenie obejmuje sportowe fotele z funkcją podgrzewania oraz nową kierownicę ze ściętym spodem. Tapicerka „M Performtex” jest teraz dostępna w kolorze czarnym, a opcjonalna perforowana tapicerka „Sensatec” w kolorach czarnym, koniakowym i nowym „Tacora Red” z ozdobnym pikowaniem. Opcjonalna skórzana tapicerka „Vernasca” jest teraz dostępna także w nowej czarno-czerwonej wersji.

BMW M2 po liftingu

BMW M2 również zyskało na mocy. Oferuje teraz 480 KM, co przekłada się na szybsze przyspieszenie do 100 km/h w 4 sekundy ze skrzynią automatyczną i w 4,2 sekundy z opcjonalną 6-biegową skrzynią manualną. Maksymalna prędkość wynosi 250 km/h, a z opcjonalnym pakietem M Driver może być zwiększona do 285 km/h. Nowe BMW M2 jest dostępne w trzech lakierach niemetalizowanych, pięciu metalizowanych i sześciu lakierach BMW Individual.

Nowe standardy w BMW M2

W standardzie nowe BMW M2 wyposażono w skórzaną kierownicę z czerwonym oznaczeniem na godzinie 12, łopatki zmiany biegów i dwa przyciski M do wyboru indywidualnych konfiguracji ustawień pojazdu. Opcjonalne fotele sportowe M obite skórą „Vernasca” są teraz dostępne w dwukolorowym wariancie czerwono-czarnym, a karbonowe fotele kubełkowe M można zamówić także jako indywidualną opcję.

Wersje i ceny w Polsce

BMW serii 2 po liftingu dostępne jest w kilku wersjach benzynowych oraz jednej z silnikiem diesla, wszystkie z 8-biegową skrzynią automatyczną. Ceny startują od 195 tys. zł za wariant 218i Coupe z 2-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 156 KM. BMW M2 dostępne w Polsce od 359 tys. zł oferuje jeszcze więcej mocy i lepsze wyposażenie standardowe.