Napęd hybrydowy typu plug-in w nowej Škodzie

Nowa Škoda Superb Combi oraz Kodiaq zostały wyposażone w napęd hybrydowy typu plug-in, dzięki czemu oferują wyjątkową wydajność i oszczędność paliwa. Zintegrowany system, składający się z silnika spalinowego i elektrycznego, pozwala osiągnąć moc systemową 150 kW (204 KM). Dzięki temu obydwa modele zapewniają imponujący zasięg: do 130 km w trybie całkowicie elektrycznym w przypadku Superb Combi i do 120 km w przypadku Kodiaqa. Modele zostały zaprojektowane z myślą o ekologii i komforcie jazdy. Technologia plug-in typu hybrydowego umożliwia spełnienie najnowszych norm emisji spalin i jednocześnie oferuje płynne i wydajne prowadzenie. Wprowadzona jednostka 1.5 TSI z technologią hybrydy typu plug-in współpracuje z automatyczną, 6-biegową skrzynią DSG i gwarantuje dobrą dynamikę jazdy oraz niskie zużycie paliwa.

Innowacyjne rozwiązania dla komfortu i ekologii

Nowe modele zostały wyposażone w zaawansowane systemy ładowania. Oferują moc do 11 kW w stacjach Wallbox i punktach ładowania AC oraz do 50 kW w stacjach szybkiego ładowania DC. Dodatkową energię dostarcza system rekuperacji, czyli odzyskiwania energii podczas hamowania. Wspiera to zasięg pojazdu i jednocześnie minimalizuje zużycie energii.Kierowcy mogą korzystać z funkcji przeznaczonych hybrydzie typu plug-in w systemie infotainment. Obejmuje to m.in. wyszukiwanie pobliskich stacji ładowania, co sprawia, że podróżowanie staje się bardziej komfortowe. Zarówno Kodiaq, jak i Superb Combi mają także przestronne bagażniki, idealne na długie wycieczki – 745 litrów po złożeniu siedzeń w Kodiaqu oraz do 1770 litrów w modelu Superbi Combi.

Pełen wybór napędów i opcji

Škoda stale rozbudowuje swoje portfolio i oferuje różne opcje napędów, by sprostać wymaganiom klientów. Nowa Škoda Kodiaq oferuje benzynowy wariant 1.5 TSI z technologią hybrydy miękkiej oraz silniki diesla 2.0 TDI o mocach 110 kW (150 KM) i 142 kW (193 KM). Wybór obejmuje również najwyższe w gamie benzynowe i dieslowe silniki współpracujące ze skrzynią DSG i napędem na cztery koła. Podobnie nowa Škoda Superb jest dostępna z szeroką gamą napędów, w tym z technologią hybrydy typu plug-in, benzynowymi i dieslowymi jednostkami napędowymi. Najmocniejszą opcją jest silnik 2.0 TSI o mocy 195 kW (265 KM). Dzięki temu klienci mogą wybrać wariant najlepiej odpowiadający ich potrzebom, niezależnie od preferencji związanych z osiągami, ekologią czy komfortem jazdy.