hatchback
Unsplash.com

Segment tradycyjnego rodzinnego hatchbacka może nie być najszybciej rozwijającym się na rynku, ale pozostaje jednym z najważniejszych i cieszących się największym zainteresowaniem. Niezależnie od tego, czy szukasz oszczędnego silnika wysokoprężnego, czy energicznego, małego silnika z turbodoładowaniem, z pewnością znajdziesz dla siebie idealne auto. Popularne hatchbacki zapewniają przyjemną i bezpieczną jazdę.

Honda Civic

Dzięki przyjemnej jeździe, praktycznemu wnętrzu i wielu wariantom, Civic jest lepszym samochodem kompaktowym niż wskazywałaby na to jego reputacja. W ofercie znajdziesz wersję sedan, coupe i hatchback. Każda opcja proponuje nowoczesne technologie i funkcje bezpieczeństwa. Warto również podkreślić, że zarówno silnik podstawowy, jak i opcjonalne modele z turbodoładowaniem zapewniają dobrą moc i niskie zużycie paliwa. Możesz wybrać bezstopniową automatyczną skrzynię biegów (CTV) lub bardziej wymagającą sześciobiegową manualną.

Skoda Octavia

Wykorzystuje tę samą podstawową platformą co Volkswagen Golf i Seat Leon, ale oferuje większy bagażnik i wygodniejsze wnętrze. Spokojnie zmieści w niej pięć osób. W rzeczywistości Skoda Octavia jest jednym z największych samochodów w swojej klasie, zbliżonym do Forda Mondeo i Volkswagena Passata z wyższej klasy. Możesz wybrać pięciodrzwiowy hatchback lub bardziej praktyczny kombi, choć obie wersje oferują dużo miejsca i identyczne standardowe wyposażenie. Nowa Skoda Octavia proponuje udoskonaloną technologię pokładową z zaktualizowanymi systemami informacyjno-rozrywkowymi i ważnym zestawem wspomagającym kierowcę.

Volkswagen Golf

Udogodnienia wprowadzone w najnowszym Golfie są stosunkowo niewielkie. Auto działa nadal na tej samej platformie MQB. Oprócz wprowadzenia technologii miękkiej hybrydy 48v, wykorzystuje w dużej mierze tę samą gamę silników. Biorąc jednak pod uwagę wszystkie aktualizacje, ten samochód musiał znaleźć się na naszej liście. Zapewnia przyjemną i bezpieczną jazdę w każdych warunkach. Dodatkowo ma przestronne wnętrze i zaawansowany technologicznie system informacyjno-rozrywkowy.

Ford Focus

Nowy Ford Focus odzyskał swoje dawne miejsce na liście najlepszych hatchbacków. Wewnątrz znajduje się dużo miejsca. Model czwartej generacji dostępny jest zarówno z silnikami benzynowymi, jak i wysokoprężnymi. Producent proponuje dwie konfiguracje zawieszenia. Każda z nich zapewnia większą kontrolę nad autem. Nowy Focus stawia na pierwszym miejscu przyjemność z jazdy. Oferuje też dość pojemny bagażnik, dzięki czemu staje się świetnym samochodem rodzinnym.

Mazda 3

Zachwyca sportowym designem, ekskluzywnym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem. Niestety szerokie tylne słupki tworzą martwe punkty. Niektórym osobom mogą też przeszkadzać ciasne siedzenia. Chociaż 3 nie oferuje modelu o wysokich osiągach, zawsze jest zwinny i sprawnie pokonuje zakręty. Wyposażony jest w doskonały system informacyjno-rozrywkowy. Teraz każda trójka ma adaptacyjny tempomat, automatyczne hamowanie awaryjne, automatyczne światła drogowe i asystenta utrzymania pasa ruchu. Dodatkowo ostrzega o zjechaniu z pasa. Dzięki proponowanym funkcjom gwarantuje wygodną i bezpieczną jazdę.

 

Poprzedni artykułWymiana opon – czy to konieczne?
Następny artykułBMW serii 3 – opinie i typowe usterki
Redaktor naczelny, pasjonat motoryzacji, podróżnik. Uwielbia silniki spalinowe i zapach benzyny, ale z zainteresowaniem przygląda się rozwojowi samochodów elektrycznych. Własnym camperem przemierza najdalsze zakątki świata łącząc pasję do podróży z motoryzacją.