fot. elements.envato.com

Na krótkoterminowy wynajem samochodów decydują się często przedsiębiorcy, których usługami sezonowo lub tymczasowo zainteresowana jest większa ilość klientów. Jest to oferta, z której równie dobrze mogą korzystać bardziej i mniej majętni, posiadający chwilowe zapotrzebowanie na samochód zastępczy czy też pojazd, który podniesie ich status społeczny przez ten krótki czas trwania wynajmu.

Czym jest wynajem krótkoterminowy samochodu?

Krótkoterminowym wynajmem pojazdu nazwiemy wynajęcie go na okres od 1 do 30 dni. Podczas trwania takiej umowy, w zależności od podpisanej przez nas umowy, możemy swobodnie przemieszczać się tym pojazdem po terenie całego kraju, a czasem i za granicą.

W niektórych przypadkach obowiązywać będzie nas limit kilometrów, po którego przekroczeniu będziemy zmuszeni do dopłacenia większych stawek za każdy przekroczony kilometr przejechanej trasy. W tej opcji usługa wyniesie nas mniej, a koszt dobowego wynajmu będzie tańszy, o ile zastosujemy się do umówionych limitów. W opcji bez limitu, która może kosztować nas więcej dobowo, możemy wyruszyć takim pojazdem w świat, choćby na zaplanowany na drugim końcu Polski urlop wypoczynkowy. Zupełnie bez obaw o konieczność spełnienia dodatkowych warunków kontraktu.

Co jest równie ważne, pojazd, który otrzymujemy, powinien być zatankowany do pełna. Taki sam warunek musimy spełnić i my, gdy oddajemy kluczyki do wypożyczonego auta.

Kto najbardziej korzysta z takiej usługi?

Klientów wypożyczalni samochodowych, decydujących się na krótkoterminowy wynajem pojazdu jest wielu. Są to choćby przedsiębiorcy, którzy mają aktualne zapotrzebowanie na zwiększenie własnej floty pojazdów w celu wykonania podpisanych kontraktów. Inni, to przykładowo zwykli pracownicy, których dotychczasowy transport uległ wypadkowi, a ubezpieczyciel nie zapewnia im pojazdu zastępczego. Zdarza się to nieraz, a każda z takich osób ma każdego dnia wiele miejsc do odwiedzenia, do których po prostu musi dotrzeć. Są to szkoły, przedszkola i żłobki, ale i miejsca pracy, przychodnie a czasem i pogotowia, ulubione markety spożywcze czy też miejsca wypoczynku i rekreacji, które równie chętnie odwiedzają po wielu godzinach codziennej pracy i rutyny.

W wypożyczalniach samochodowych znajdziemy także pojazdy wysokiej klasy jak choćby samochody sportowe. Tam też duża ilość klientów przychodzi i wynajmuje je na wynajem krótkoterminowy, by przed zdecydowaniem o zakupie pojazdu danej marki po prostu móc go przetestować. Firmy te świadczą także usługi wynajmu pojazdów terenowych, SUV-ów, czy samochodów osobowych wysokiej klasy, raczej reprezentacyjnych. To także drogie pojazdy, które lepiej jest wcześniej sprawdzić, zanim podejmie się decyzję o ich zakupie na własność.

W dobrej wypożyczalni samochodów, gdzie można wypożyczyć je na krótkoterminowy okres, z całą pewnością znajdziemy pojazd, który spełni nasze wymagania. Choćby miał służyć nam zaledwie kilka dni, kiedy to zaplanowana jest naprawa naszego własnego auta, które niestety brało udział w wypadku i zostało uszkodzone również nie z naszej winy. Nie można przewidzieć zdarzeń losowych. Dobrze jest więc mieć tę alternatywę w postaci wypożyczalni pojazdów. Jej pomoc nieraz okazuje się niezwykle cenna.

Poprzedni artykułSamochodowe układy elektroniczne i ich najczęstsze usterki
Następny artykułZawór EGR – co to takiego?