Audi e-tron GT
fot. materiały prasowe, audi-mediacenter.pl

Elegancja spotyka się z innowacyjnością w najnowszym elektrycznym samochodzie od Audi. E-tron GT powstał w niemieckich zakładach w Heilbronn i obecnie wyznacza nowe horyzonty dla luksusowych samochodów elektrycznych i przyszłej motoryzacji.

Historia i pochodzenie

Audi e-tron GT Concept został zaprezentowany w 2018 roku w Los Angeles. To było coś więcej niż tylko nowy model samochodu. To była wizja przyszłości, która dwa lata później stała się rzeczywistością. E-tron GT jest pierwszym modelem tej linii produkowanym w niemieckich zakładach w Heilbronn. W ten sposób odłączył się od tradycyjnej produkcji w Belgii.

Techniczne aspekty e-tron GT

Zewnętrzna estetyka Audi e-tron GT to połączenie wyrazistego wyglądu z elegancją. Wyraźne nadkola, stylizacja reflektorów i atrapa chłodnicy w kształcie plastra miodu skupiają na sobie uwagę. W środku kryje się bateria o pojemności 93,4 kWh i dwa silniki elektryczne. Jeśli chodzi o osiągi, prędkość maksymalna wynosi 250 km/h, a przyspieszenie od 0 do 100 km/h dla modelu GT Quattro to zaledwie 4,1 sekundy.

Opinie kierowców i pierwsze wrażenia

Użytkownicy są zgodni: e-tron GT jest szybki, wygodny, a jednocześnie luksusowy. Wygląd pojazdu przyciąga wzrok, a wnętrze jest tak samo dopracowane, jak zewnętrzna część. Czy jest coś, co mogłoby przyćmić te pozytywy? Dla niektórych jest to cena, ale wielu uważa, że wartość, jaką dostarcza ten model, jest warta każdej wydanej złotówki.

Podsumowanie

Elektryczne samochody nie są już nowością na rynku motoryzacyjnym. Jednak Audi e-tron GT jest czymś więcej niż tylko kolejnym modelem. To kombinacja technologii, designu i luksusu, która jest przyszłością motoryzacji. Niemieckie zakłady w Heilbronn dostarczyły nam pojazd, który nie tylko wyznacza kierunek dla przyszłych modeli marki, ale również dla całego rynku samochodów elektrycznych.

Poprzedni artykułAudi A8, czyli ewolucja luksusu w motoryzacji
Następny artykułAudi Q2 – dynamiczny miejski SUV
Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.