fot. audi-mediacenter.pl

Eleganckie, stylowe i zaawansowane technologicznie, nowe Audi A4 jest godne uwagi. Dynamiczny charakter samochodu praktycznie nie odbiega od poprzedniego modelu. Producent kładzie duży nacisk na stabilność przy dużych prędkościach i łatwość obsługi. Sprawdź, czym jeszcze wyróżnia się nowe A4.

Jazda

Przede wszystkim Audi A4 prowadzi się pewnie i bezpiecznie. Co ważne, wyjątkowo dobrze trzyma się drogi. Wersje wyposażone w sztywniejsze sportowe zawieszenie są najbardziej zwrotne. Modele z napędem na przednie koła mogą mieć problemy z przyczepnością na zakrętach w czasie deszczu, ale auta z napędem 4×4 sprawdzą się doskonale w każdej sytuacji.

Widoczność z przodu jest dobra, ale z tyłu mogłaby być lepsza. Na szczęście każdy model zawiera czujniki parkowania z przodu i z tyłu oraz kamerę cofania. Proponowane rozwiązania przydadzą się podczas manewrowania autem w ciasnych przestrzeniach. Opcjonalny pakiet wspomagania obejmuje również kamerę 360 stopni i asystenta parkowania, które automatycznie skierują auto w wolne miejsce. A4 ma jasne reflektory LED, podczas gdy opcjonalne adaptacyjne reflektory Matrix LED pozwalają regulować strumień światła, by nie oślepiać nadjeżdżających kierowców.

Jak wygląda wnętrze Audi A4?

Dzięki szerokiemu zakresowi regulacji fotela i kierownicy nie będziesz narzekać na niewygodę. Warto podkreślić, że nawet podstawowa wersja wyposażenia proponuje czterostopniową regulację podparcia lędźwiowego. Minimalistyczny pulpit nawigacyjny A4 jest prosty i łatwy w użyciu. Wszystkie modele zawierają nowoczesny wyświetlacz cyfrowy o przekątnej 12,3 cala. Nie tylko zastępuje tradycyjne przyciski, ale również przedstawia informacje multimedialne, telefoniczne i nawigacyjne z ekranu informacyjno-rozrywkowego na desce rozdzielczej.

Producent proponuje różne porty USB, gniazda kart SD i wejścia pomocnicze, dzięki czemu możesz słuchać muzyki na różne sposoby. Dodatkowo Bluetooth bardzo szybko sparuje się z telefonem. A4 może być również zawierać Audi Connect, który umożliwia pobranie aplikacji wyświetlających prognozę pogody, ceny benzyny, a nawet informacje na Twitterze.

Design

Nowy A4 przykuwa uwagę aerodynamiką i wysoką jakością materiałów. Przeszedł na hybrydową konstrukcję aluminiowo-stalową. Niektóre wersje są o 120 kg lżejsze pod względem masy własnej niż ich poprzednicy. Audi A4  ma najniższą linię dachu ze wszystkich kompaktowych samochodów użytkowych, dzięki czemu współczynnik oporu powietrza wynosi zaledwie 0,23.

We wnętrzu znajdziesz wysokiej jakości materiały. Twardszych tworzyw sztucznych jest niewiele. Inne elementy mają miękkie, miłe w dotyku wykończenie. Deska rozdzielcza i konsola środkowa może zawierać listwy ozdobne z metalu lub drewna. Połącz je z dobrze wytłumionymi przełącznikami, by stworzyć ekskluzywną atmosferę. 

Przestrzeń bagażowa

Z łatwością zmieścisz tutaj zakupy lub walizki, nie opuszczając przy tym tylnych siedzeń. Wszystkie A4 mają elektryczne zwalnianie bagażnika, a opcjonalny, niedrogi zestaw Storage Pack zawiera haczyki na torby i siatki, zwiększając praktyczność auta. 

Poprzedni artykułJak usunąć rysy na przedniej szybie?
Następny artykułJak rozpoznać awarię amortyzatora?
Redaktor naczelny, pasjonat motoryzacji, podróżnik. Uwielbia silniki spalinowe i zapach benzyny, ale z zainteresowaniem przygląda się rozwojowi samochodów elektrycznych. Własnym camperem przemierza najdalsze zakątki świata łącząc pasję do podróży z motoryzacją.