Rozpoczęcie sezonu w Sulingen

Rajd ADAC Actronics Rally Sulingen rozpocznie sezon 2024. Zaprezentuje się na nim 15 zespołów w elektrycznych Corsach Rally o mocy 100 kW (136 KM). Udział zespołów z różnych zakątków świata jak Francja, Belgia, Austria, Niemcy, Holandia, Hiszpania oraz Węgry, gwarantuje międzynarodową rywalizację na najwyższym poziomie. Wśród uczestników znajdują się zarówno doświadczeni rajdowcy, jak i młode talenty, które dzięki temu pucharowi mają szansę na rozwój swoich umiejętności w rajdach na najwyższym poziomie. Szczególnie interesująca wydaje się obecność pięciu kobiet za kierownicą, co świadczy o rosnącej różnorodności w sporcie motorowym.

Rozwój talentów

Zaangażowanie znanych stowarzyszeń sportów motorowych jak Francuska Federacja Sportów Motorowych (FFSA) czy Królewskie Belgijskie Stowarzyszenie Sportów Samochodowych (RACB) podkreśla strategiczne podejście do promowania młodych talentów. Te programy umożliwiają młodym kierowcom, takim jak Emma Chalvin czy Lyssia Baudet, zdobywanie doświadczenia w międzynarodowych zawodach. Kierowcy m.in. Bendegúz Hangodi z Węgier czy Alfred Kramer z Austrii przynoszą swoje umiejętności i entuzjazm. Z pewnością znacząco wpłynie to na poziom rywalizacji i emocje podczas rajdów. Dodatkowo powrót Timo Scheidera, doświadczonego zawodnika z wieloletnią karierą, dodaje prestiżu i wzbudza zainteresowanie zarówno wśród fanów, jak i uczestników rajdów.

Rajdy i harmonogram

ADAC Opel Electric Rally Cup 2024 obejmuje serię rajdów w różnych lokalizacjach, co daje uczestnikom możliwość zmierzenia się na różnorodnych trasach i w różnych warunkach. Obejmuje to między innymi rajdy takie jak ELE Rally w Eindhoven, Rallye Vosges Grand-Est w Gérardmer, a także ADAC Rallye Stemweder Berg. Każde wydarzenie jest testem umiejętności kierowców, ale również okazją do promocji elektrycznego motorsportu na arenie międzynarodowej.

Zakończenie sezonu zaplanowano na październik, kiedy uczestnicy wezmą udział w Central European Rally w Bad Griesbach, co będzie kulminacyjnym momentem sezonu, sprawdzającym umiejętności zespołów w skomplikowanych warunkach jesiennej pogody.