Wypadek Sebastiena Ogiera na Mazurach

Sebastien Ogier, ośmiokrotny mistrz świata WRC, miał poważny wypadek drogowy w okolicach Gołdapi, w województwie warmińsko-mazurskim. Francuski kierowca znajdował się na trasie zapoznawczej przed ORLEN 80. Rajdem Polski. Zderzył się z samochodem osobowym marki Ford, którym podróżowały dwie kobiety. W wyniku kolizji cztery osoby, w tym sam Ogier, trafiły do pobliskiego szpitala na rutynowe badania. Według relacji jednego ze świadków, Sebastien Ogier poruszał się zgodnie z przepisami ruchu drogowego i nie przekroczył dozwolonej prędkości. Świadek zdarzenia, będący członkiem zespołu Toyoty, podkreśla, że nie było to potężne uderzenie.

Reakcja zespołu Toyoty i dalsze działania

Zaraz po wypadku Toyota wydała oficjalny komunikat, w którym poinformowano o zabraniu Ogiera oraz jego pilota, Vincenta, do szpitala w celu przeprowadzenia badań lekarskich. Zespół zapowiedział, że wkrótce udostępni więcej informacji. Na miejscu wypadku lądowały dwa śmigłowce Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, które przetransportowały Ogiera i jedną z poszkodowanych kobiet do szpitala. Regulamin mistrzostw świata WRC jasno precyzuje zasady poznawania trasy przez kierowców. Podczas zapoznawania się z trasą nie mogą oni przekraczać dozwolonej prędkości, a każde naruszenie przepisów, nawet o 1 km/h, skutkuje karą finansową. Organizatorzy i sędziowie monitorują dane GPS, aby zapewnić bezpieczeństwo, ponieważ zapoznanie odbywa się w warunkach normalnego ruchu ulicznego.

Przygotowania do ORLEN 80. Rajdu Polski

Wtorek i środa były dniami zapoznania dla załóg WRC przed nadchodzącym ORLEN 80. Rajdem Polski. Ten klasyczny rajd powrócił do kalendarza WRC po siedmioletniej przerwie i zostanie zainaugurowany w czwartek 27 czerwca i potrwa do niedzieli 30 czerwca. Sebastien Ogier jest wymieniany jako jeden z faworytów do zwycięstwa. Pomimo rezygnacji z regularnych występów w WRC francuski kierowca nadal zalicza się do najszybszych w stawce. W tym roku wystąpił w czterech imprezach, z czego dwie wygrał, a w dwóch kolejnych zajmował drugą pozycję. Dzięki tym wynikom zajmuje wysokie, czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata,

Wypadek Ogiera na Mazurach nie wpłynął na jego przygotowania do rajdu. Zarówno kierowca, jak i jego pilot zostali szybko wypisani ze szpitala i kontynuują przygotowania do startu w ORLEN 80. Rajdzie Polski.