TOYOTA GAZOO Racing osiągnęła znakomite wyniki w Rajdzie Szwecji, z Elfynem Evansem na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Załogi Toyoty GR YARIS Rally1 HYBRID zdobyły dodatkowe punkty w Super Sunday i Power Stage, a także umocniły swoją pozycję w klasyfikacji producentów.

Szczegóły występu TOYOTA GAZOO Racing

Rajd Szwecji, jedyna zimowa runda w kalendarzu Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC), stanowił duże wyzwanie dla zawodników z zespołu TOYOTA GAZOO Racing. Elfyn Evans i jego pilot Scott Martin wykazali się niezwykłą determinacją i umiejętnościami, dzięki którym zakończyli rajd na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Ich sukces to wynik doskonałej jazdy i strategii zespołu, mimo trudnych warunków na trasie.

Walka o czołowe pozycje

Początkowe etapy rajdu były pełne dramatyzmu, z widowiskowym obrotem Evansa i Martina o 360 stopni na jednym z odcinków. Mimo to udało im się utrzymać wysoką pozycję i walczyć o zwycięstwo do samego końca. Sobotni start pozwolił im awansować z piątego na trzecie miejsce, a niedzielne etapy przyniosły jeszcze lepsze wyniki. Ostatecznie skończyli rajd na drugiej pozycji. Wartościowe punkty dla zespołu zdobyli również Kalle Rovanperä i Jonne Halttunen, którzy mimo problemów technicznych w piątek, w dalszej części rajdu zdołali wywalczyć drugie miejsce w niedzielnej części zawodów i zwyciężyć na odcinku Power Stage. Ich wyniki przyczyniły się do zwiększenia dorobku punktowego TOYOTA GAZOO Racing w klasyfikacji producentów.

Rajd pełen wyzwań

Rajd Szwecji, ze swoimi śnieżnymi trasami i zmiennymi warunkami, okazał się dużym testem dla wszystkich załóg. TOYOTA GAZOO Racing potwierdziła swoją klasę, a także wykorzystała doświadczenie i zaawansowaną technologię Toyoty GR YARIS Rally1 HYBRID. Zaowocowało to zdobyciem kluczowych punktów i umocnieniem pozycji w sezonie.Wyniki w Rajdzie Szwecji są obiecującym sygnałem dla zespołu TOYOTA GAZOO Racing przed kolejnymi rundami Rajdowych Mistrzostw Świata. Zespół z niecierpliwością oczekuje na kolejne wyzwania i jest gotowy do dalszej rywalizacji o najwyższe laury w WRC.