Charytatywna podróż Fiatów 126p

Wielka Wyprawa Maluchów wyruszyła 5 lipca z Warszawy do Monte Cassino. Ma ona na celu zebranie środków dla dzieci poszkodowanych w wypadkach samochodowych oraz zwrócenie uwagi na problem bezpieczeństwa na drogach. W ramach tej akcji charytatywnej 80 Fiatów 126p pokona ponad 3000 kilometrów i będzie promować świadome uczestnictwo w ruchu drogowym.

Historyczne spotkanie w fabryce Stellantis w Tychach

Pierwszym przystankiem na trasie wyprawy była fabryka Stellantis w Tychach, dawny Zakład Samochodów Osobowych FCA Poland, który przez 16 lat produkował Fiata 126p. Uczestnicy wyprawy, wśród których znaleźli się znani polscy kierowcy, tacy jak Longin Bielak, Sobiesław Zasada, Maciej Wisławski, Rafał Sonik i Kajetan Kajetanowicz, zorganizowali wyjątkową sesję zdjęciową, aby uwiecznić to niezapomniane spotkanie. Kolumna Fiatów 126p przejechała przez wydziały Spawalni i Montażu, gdzie wiele z tych samochodów zyskało swoje motoryzacyjne życie. To wzbudziło ogromne wzruszenie i radość wśród zespołu. Obecnie w fabryce Stellantis w Tychach produkowane są nowoczesne modele, takie jak Fiat 600 z napędem w pełni elektrycznym oraz hybrydowym, ale pasja do motoryzacji i miłość do marki FIAT pozostają niezmienne.

Fiat 126p – symbol międzypokoleniowego porozumienia

Fiat 126p jest nie tylko samochodem, ale także symbolem międzypokoleniowego porozumienia, radości i pasji do podróży. Wielka Wyprawa Maluchów to nie tylko okazja do wspomnień, ale również wspaniała inicjatywa, która angażuje uczestników w pomoc dzieciom poszkodowanym w wypadkach. Każdy przejechany kilometr ma na celu niesienie pomocy i promowanie bezpieczeństwa na drogach.