Renault wycofuje skórę naturalną z wnętrz swoich samochodów

Renault pracuje nad całkowitym wycofaniem materiałów pochodzenia zwierzęcego z wnętrz swoich samochodów. Jest to część większej strategii marki, mającej na celu zwiększenie zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. W najnowszym modelu Renault Scenic E-Tech 100% electric całkowicie wyeliminowano skórę naturalną i zastąpiono ją eleganckimi materiałami pochodzącymi z recyklingu. We wnętrzu tego modelu zastosowano innowacyjne rozwiązania, które mają mniejszy ślad węglowy i nie wpływają negatywnie na jakość. Dzięki temu Renault pokazuje, że można tworzyć luksusowe i komfortowe wnętrza i jednocześnie dbać o dobrostan zwierząt i środowisko.

Renault Scenic E-Tech 100% electric jako przykład wegańskiego wnętrza

Renault Scenic E-Tech 100% electric to samochód, w którym całkowicie wyeliminowano skórę naturalną i zastąpiono ją materiałami pochodzącymi z recyklingu. Tapicerka siedzeń w wersji wyposażenia Techno jest wykonana w 100% z włókien pochodzących z recyklingu, a w wersji Iconic – w 87%. Kierownica jest pokryta materiałem typu tkanina powlekana groszkowym tworzywem, w 51% pochodzenia biologicznego. Deska rozdzielcza tego modelu zawiera aż 80% materiałów z recyklingu, w tym polipropylen z odpadów przemysłowych. Jej pokrycie wykonane jest w 43% z materiałów pochodzących z bioźródeł, takich jak kenaf – rośliny o włóknach podobnych do juty. Renault pokazuje, że można stworzyć funkcjonalne i estetyczne wnętrza, które są jednocześnie przyjazne dla środowiska.

Wzrost użycia materiałów pochodzących z recyklingu w samochodach Renault

Renault dąży do tego, aby do 2030 roku aż 33% materiałów używanych w produkcji ich samochodów pochodziło z recyklingu. Obecnie Renault Scenic E-Tech 100% electric jest zbudowany w co najmniej 22% z materiałów pochodzących z recyklingu, z czego kilka pochodzi z obiegu zamkniętego, co oznacza przetwarzanie zużytego materiału na ten sam materiał. Renault stawia na innowacje i ekologię, a także dba o to, aby każdy nowy model był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska. Marka ogranicza również wykorzystanie chromu oraz zastępuje skórę naturalną tkaninami pochodzącymi z recyklingu, co można zaobserwować w modelu Captur.

Nowe modele z wegańskimi wnętrzami

Nowy Renault Captur, który właśnie debiutuje na polskim rynku, również wpisuje się w tę ekologiczną filozofię. Wszystkie tapicerki nowego modelu są wykonane z tkanin pochodzących z recyklingu. Materiał zastępujący skórę w wersji Esprit Alpine jest wykonany w 26% z materiałów z recyklingu, co pozwoliło zmniejszyć zużycie wody przy jego produkcji od 10 do 20 razy. Renault 5, który pojawi się w polskich salonach na początku przyszłego roku, to kolejny krok marki w stronę zrównoważonego rozwoju. Samochód będzie w pełni zrównoważonym projektem Grupy Renault. Tapicerka siedzeń w wersjach Techno i Iconic Cinq będzie wykonana z materiałów pochodzących w 100% z surowców pochodzących z recyklingu plastikowych butelek.

Przyszłość motoryzacji w kontekście ekologii i zrównoważonego rozwoju

Renault, jako jedna z czołowych marek motoryzacyjnych, wyznacza nowe standardy w dążeniu do zrównoważonego rozwoju. Wprowadzanie wegańskich wnętrz z materiałów pochodzących z recyklingu to krok w stronę bardziej ekologicznej przyszłości motoryzacji. Marka pokazuje, że można łączyć luksus i komfort z dbałością o środowisko i nie rezygnować przy tym z jakości i innowacyjności.