Honda e:Ny1 została zaprezentowana jako drugi w pełni elektryczny pojazd tej marki. Jak powiedział Tom Gardner, starszy wiceprezes Honda Motor Europe Ltd.: „Nasza filozofia rozwoju łączy inteligentną, zorientowaną na klienta technologię z pięknym designem i dynamiką dającą radość z jazdy. Ten najnowszy SUV stanowi przykład zaangażowania Hondy w elektryfikację motoryzacji i jest najnowszym krokiem Hondy na tej drodze”. Dowiedz się więcej o premierowej Hondzie e:Ny1.

Stylistyka i parametry

Premierowy model Hondy wyróżnia się nowoczesnym, świeżym designem o minimalistycznych liniach. Posiada duże, szeroko rozstawione koła oraz krótki zwis. Z tyłu pojazdu umieszczono pas świateł, który rozciąga się na całą szerokość nadwozia, a z przodu zamontowano łatwo dostępne gniazdo ładowania. Ponadto nowy model posiada 18-calowe aluminiowe felgi. Ciekawym elementem jest panoramiczny dach, który zapewnia niezwykłe wrażenia z jazdy. W premierowym samochodzie umieszczono białe emblematy „H” znajdujące się m.in. na kołach, kierownicy czy z przodu auta. Co więcej, nowy wygląd liter w napisie marki na klapie bagażnika sprawia, że Honda e:Ny1 wydaje się niezwykle elegancka.

Nowa Honda posiada mocny silnik elektryczny o mocy 204 KM. Jego moment obrotowy wynosi 310 Nm i pozwala na przejechanie aż 412 km na jednym ładowaniu. Z kolei ładowanie auta ładowarką o mocy 100 kW od 10% do 80%, trwa około 45 minut.

Wnętrze

Honda e:Ny1 posiada mnóstwo miejsca we wnętrzu, dzięki czemu nawet podczas długich podróży pasażerowie mogą cieszyć się wygodą i komfortem. Pomagają w tym ergonomiczne fotele wykonane ze skóry syntetycznej. Warto dodać, że przestrzeń bagażowa jest dość pojemna, a klapa bagażnika zamyka się automatycznie. Nowa konsola posiada wszystkie niezbędne i łatwo dostępne przyciski oraz wiele schowków i miejsc do przewozu niewielkich przedmiotów. W kokpicie znajduje się także spory, ponad 15-calowy ekran dotykowy, który pozwala na dostęp do systemów informacyjno-rozrywkowych oraz do Honda CONNECT. W ten sposób kierowca może dowiedzieć się więcej na temat ładowania, przepływu prądu czy przełączników regulacji temperatury. Oprócz tego Android Auto oraz Apple CarPlay umożliwiają słuchanie muzyki aż z sześciu głośników. Co więcej, w aucie można bezprzewodowo ładować urządzenia mobilne.

Bezpieczeństwo

Producenci Hondy zadbali o to, aby w nowym modelu znalazły się nie tylko kamery, lecz także czujniki i radary wspierające kierowcę podczas jazdy. Zamontowano także wszystkie niezbędne systemy bezpieczeństwa takie jak system ostrzegania o zbliżającym się pojeździe podczas cofania czy system rozpoznawania znaków drogowych, który pokazuje je na wyświetlaczu head-up. Co więcej, auto posiada system przewidywania możliwości kolizji, który uruchamia hamulce, gdy zwiększa się ryzyko zderzenia czołowego. Ponadto samochód ostrzega kierowcę o wykryciu pojazdu w martwym polu widzenia oraz potrafi utrzymać się na środku pasa podczas jazdy autostradą.