Samochody Marki

Czy istnieje BMW z napędem na przód?

BMW, chociaż znane potocznie i  na całym świecie jako producent luksusowych samochodów z napędem na tył, dokonało już znaczącego zwrotu w swojej historii, wprowadzając modele z napędem na przednie koła. W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jakie modele BMW posiadają napęd na przód i jakie to ma znaczenie dla miłośników marki BMW.

Daniel Nowak

redaktor


  • 19.11.2023 19:48
  • 1 minuta czyt.
BMW 223i Active Tourer, ilustracja do artykułu
(BMW 223i Active Tourer, ilustracja do artykułu : www.press.bmwgroup.com)

BMW wprowadziło już do swojej oferty modele z napędem tylko na przednie koła, w tym serię 1 i 2, co stanowiło odejście od tradycyjnej filozofii marki skupionej na napędzie tylnym.

 

Modele BMW z napędem na przednie koła

Pierwszym modelem BMW z napędem na przednie koła był BMW serii 2 Active Tourer, wprowadzony w 2014 roku. Następnie firma poszerzyła swoją ofertę o inne modele, takie jak BMW serii 1 z 2019 roku, które również posiadają napęd na przednie koła.

Te zmiany wprowadzono w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na bardziej kompaktowe i ekonomiczne samochody.

Zmiana filozofii BMW

Wprowadzenie modeli z napędem na przednie koła oznaczało znaczący zwrot w historii BMW, które do tej pory było znane głównie z produkcji samochodów z napędem tylnym. Ta zmiana została podyktowana chęcią zwiększenia konkurencyjności i dostosowania się do różnorodnych potrzeb konsumentów.

Choć niektórzy purystyczni fani marki wyrazili swoje obawy, BMW udowodniło, że potrafi dostarczyć wysokiej jakości samochody również z napędem na przednie koła.

Modele BMW z napędem na przednie koła cieszą się popularnością, oferując dobrą jakość, komfort i osiągi, które są synonimem marki i ja też się z tym zgadzam, bo BMW, przechodząc na napęd przedni w niektórych swoich modelach, pokazało swoją zdolność do adaptacji i innowacji. redaktor motoryzacyjny, specjalizuję się w pisaniu artykułów motoryzacyjnych, recenzji i poradników