Nowy Ford Puma Vivid Ruby Edition charakteryzuje się nietuzinkowym designem i bogatym wyposażeniem. Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska, twierdzi, że: „Klienci poszukują bowiem atrakcyjnych wizualnie samochodów, dzięki którym mogą wyróżnić się na drodze”. Z Fordem Puma Vivid Ruby Edition jest to możliwe.

Wyrazisty design Forda Pumy Vivid Ruby Edition

Nowy Ford Puma Vivid Ruby Edition wyróżnia się ciekawym rubinowym odcieniem nadwozia Beautiful Berry Red. Co ciekawe, w nocy kolor wydaje się ciemniejszy i głębszy, a w ciągu dnia, oświetlany promieniami słonecznymi, mieni się rubinowym odcieniem. Ta niestandardowa barwa pojazdu została uzupełniona czarnym błyszczącym dachem i elementami nadwozia. Całość dopełniają 18-calowe felgi z oponami 215/50. Opcja oferowana jest z białym dachem, felgami i spoilerem, natomiast nakładki na lusterka i dolne elementy nadwozia pozostają czarne. Standardowa wersja auta jest dostępna z reflektorami LED, automatycznymi reflektorami z czujnikiem zmierzchu, przeciwmgielnymi przednimi światłami z funkcją doświetlania zakrętów, a także z systemem automatycznego sterowania światłami drogowymi. Z kolei we wnętrzu auta znajduje się częściowo skórzana tapicerka, a także dekoracyjne przeszycia w odcieniu Beautiful Berry Red oraz białym Pearl White.

Duże osiągi nowego Forda Pumy

Ford Puma Vivid Ruby Edition jest oferowany z nagradzanym silnikiem 1.0 EcoBoost mHEV, który w naszym kraju jest dostępny w dwóch wariantach: o mocy 125 KM i 155 KM. Warto dodać, że oba silniki są połączone z automatyczną dwusprzęgłową skrzynią biegów Powershift. Auto z mocniejszym układem napędowym przyspiesza do 100 km/h jedynie w 8,7 s, a zużycie paliwa wynosi 5.7-6.2 l / 100 km. Co więcej, zarówno wersja ST-Line, jak i Vivid Ruby Edition są dostępne ze sportowym zawieszeniem. Jak powiedział Attila Szabó, prezes i dyrektor zarządzający Ford Polska: „Dla klientów to połączenie nietuzinkowego stylu, bogatego wyposażenia w standardzie oraz oszczędności i osiągów w jednym”.

Ford Puma Vivid Ruby Edition – bogate wyposażenie i systemy bezpieczeństwa

Ford Puma Vivid Ruby Edition zawiera niezwykle bogate wyposażenie. W standardzie znajdują się przednie i tylne czujniki parkowania, kamera cofania, automatyczna klimatyzacja, a przednie fotele, przednia szyba i kierownica są podgrzewane. Co więcej, klapę bagażnika można otwierać i zamykać elektrycznie i bezdotykowo. W aucie zamontowano także 8-calowy ekran systemu infotainment, ponad 12-calowy wyświetlacz na tablicy zegarów z możliwością konfiguracji, oraz nagłośnienie premium B&O z 10 głośnikami oraz wzmacniaczem o mocy 575 W. Ponadto auto wyposażono w FordPass Connect z modemem GSM, który umożliwia lokalizację pojazdu oraz zdalne zamykanie i otwieranie drzwi.

W tej wyjątkowej wersji Forda Pumy nie mogło zabraknąć najnowocześniejszych systemów bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy podczas jazdy, takich jak:

  • system wspomagający parkowanie równoległe i prostopadłe Active Park Assist,
  • system wspomagający kierowcę w unikaniu lub zmniejszaniu skutków kolizji z poprzedzającymi pojazdami albo pieszymi do 180 km/h Pre-Collison Assist,
  • system monitorowania martwego pola Blind Spot Information z systemem monitorowania ruchu poprzecznego Cross Traffic Alert,
  • tempomat adaptacyjny Adaptive Cruise Control z funkcją stop&go,
  • system rozpoznawania znaków drogowych Traffic Sign Recoginition,
  • system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu Lane Keeping Aid,
  • system monitorowania koncentracji kierowcy Driver Alert.