Dostępne są dwa nowe modele Audi: Q4 e-tron oraz Q4 Sportback e-tron. Cechują się nie tylko zerową emisją spalin przy jeździe lokalnej, lecz także szybkim czasem ładowania i rozmaitymi innowacjami ułatwiającymi podróż autem. Poznaj premierowe modele Audi i dowiedz się, jakie nowoczesne rozwiązania posiadają.

Zasięg i parametry

Nowe modele Audi posiadają trzy wersje napędu oraz wersję quattro z maksymalną mocą 299 KM. Podstawowy wariant o mocy 204 KM, pośredni o mocy 265 KM i najwyższy o mocy 299 KM. Auto posiada zasięg do 529 km, a dzięki ładowaniu prądem stałym o mocy 125 kW wystarczy 10 minut, aby przejechać 130 km. Pojemność akumulatora wynosi 77 kWh netto. Co ciekawe, kierowcy mogą korzystać z Audi Charging, czyli z karty umożliwiającej dostęp do ok. 400 000 punktów ładowania w 27 krajach europejskich.

Stylistyka

Auto charakteryzuje się wysokim przodem, precyzyjnymi liniami, mocną karoserią oraz sztywnym nadwoziem. Posiada aerodynamiczny kształt i stylowe detale. Opcjonalnie dostępne są reflektory Matrix LED, światła do dziennej jazdy z czterema indywidualnie wybieranymi sygnaturami, a także sygnatura tylnych świateł z pasem łączącym prawe i lewe światło. W obu wersjach do wyboru jest 8 kolorów oraz 3 opcje wykończenia zewnętrznego – basic, advanced, S line. Auto zawiera liczne schowki o łącznej pojemności prawie 25 l oraz bagażnik liczący ponad 520 l. Na dachu Audi Q4 e-tron umieszczono relingi, które są w stanie utrzymać bagaż o masie maksymalnie 75 kg. Z kolei opcjonalny hak może holować przyczepę o maksymalnej wadze 1,2 t (napęd quattro).

Wnętrze auta jest przestrzenne, a pasażerowie w drugim rzędzie mają dużo miejsca na nogi, co znacznie poprawia komfort jazdy. Kokpit zwrócono w stronę kierowcy, a na kierownicy umieszczono powierzchnie dotykowe umożliwiające przesuwanie i przewijanie. Na życzenie klienta kierownica może być spłaszczona u góry i u dołu. W środku auta znajduje się także podłoga bez tunelu środkowego i centralna deska rozdzielcza z dźwignią zmiany biegów w odcieniu błyszczącej czerni.

Innowacje

W standardzie znajduje się ponad 10-calowy wyświetlacz kierowcy, Audi virtual cocpit w dwóch poziomach konfiguracji oraz wyświetlacz MMI touch display, który pod koniec roku będzie dostępny w wersji ponad 11-calowej. Ciekawym elementem jest wyświetlacz danych na szybie head-up display, który wykorzystuje rozszerzoną rzeczywistość. Znajdziesz tu nie tylko symbole nawigacyjne unoszące się nad drogą, lecz także animacje systemów wspomagania kierowcy na obrazie rzeczywistym ułatwiające dostrzeżenie obiektów w przypadku słabej widoczności. Oprócz tego dostępne jest sterowanie głosowe (system rozpoznaje również zwroty potoczne), opcjonalnie z funkcją online. Auto zawiera też usługi internetowe Audi connect oraz planer trasy e-tron, który wspomaga wyznaczanie postojów na ładowanie. Opcjonalnie oferowany jest zestaw muzyczny premium wyprodukowany przez firmę Sonos oraz Audi smartphone interface umożliwiający połączenie zarówno z Apple CarPlay, jak i Android Auto.

W nowych modelach Audi nie mogło zabraknąć standardowych systemów wsparcia takich jak asystent wydajności. Dodatkowo zainstalowano inne systemy m.in. asystenta jazdy oraz kamery 360° w kilku pakietach.