W związku z pracami remontowymi na drodze krajowej nr 7 (Zakopianka), kierowcy muszą przygotować się na pewne utrudnienia w ruchu, zwłaszcza w rejonie Libertowa koło Krakowa. Wprowadzenie nowej organizacji ruchu potrwa do końca września.

Nowa organizacja ruchu

Zmiany w ruchu wejdą w życie w poniedziałek i obejmują zwężenie jezdni w kierunku Myślenic. Działania te są związane z remontem prowadzonym na tym odcinku Zakopianki. Dokładnie chodzi o odcinek ok. 100 metrów przed skrzyżowaniem z ulicą Wesołą, gdzie jezdnia zostanie zwężona do jednego, lewego pasa ruchu. Kierowcy muszą także pamiętać o ograniczeniu prędkości do 60 km/h.

Przyczyny remontu i zakres prac

Decyzja o wprowadzeniu tymczasowych utrudnień jest bezpośrednio związana z pracami nad murami oporowymi przy DK7. Jak przekazał Kacper Michna z krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, głównym celem jest naprawa muru oporowego. W ramach prac zostanie wymieniona balustrada, uszczelnione rysy i pęknięcia oraz usunięty skorodowany beton. Po zakończeniu tych prac, całość zostanie zabezpieczona powłoką antykorozyjną.

Szczegóły dotyczące przerw w pracach

Chociaż prace remontowe potrwają przez cały tydzień, kierowcy mogą liczyć na pewne udogodnienia. Zgodnie z zapowiedziami GDDKiA, prace będą prowadzone od poniedziałku do piątku w godzinach 6-14. Co ważne, codziennie po godzinie 14 oraz w weekendy ruch na drodze zostanie przywrócony do dwóch pasów. Takie działania mają na celu minimalizowanie dyskomfortu dla kierowców korzystających z tej trasy.

Podsumowanie

Utrudnienia na Zakopiance w Libertowie koło Krakowa potrwają od 18 do 27 września. Wprowadzone zostaną w związku z pracami remontowymi nad murami oporowymi przy DK7. Kierowcy muszą liczyć się z tymczasowym zwężeniem jezdni oraz ograniczeniem prędkości. Jednak po godzinie 14 oraz w weekendy ruch zostanie przywrócony do dwóch pasów.