Opel ogłosił powrót nazwy Frontera w nowym modelu SUV-a elektrycznego, który łączy nowoczesny design z zaawansowanymi technologiami. Nowa Frontera, dostępna już w 2024 roku, ma być przełomowym modelem dla marki, dostępnym wyłącznie jako pojazd elektryczny.

Nowa era dla Opla z modelem Frontera

Powrót nazwy Frontera w gamie Opla to nie tylko hołd dla klasycznego modelu, ale również krok naprzód w strategii elektryfikacji marki. Nowa Frontera, która ma zostać zaprezentowana w 2024 roku, wprowadza świeżą interpretację stylistyki Opla i łączy surowy design z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi. To pierwszy model niemieckiej marki, który będzie nosił logo Opel Blitz, symbolizujące nową erę w historii firmy. „Nazwa Frontera idealnie pasuje do naszego nowego, ekscytującego modelu SUV-a,” - powiedział Florian Huettl, dyrektor generalny marki Opel. „Będzie on modelem z pewnym siebie charakterem i pozycjonować się będzie w samym centrum rynku”.

Przestronność i wszechstronność nowej Frontery

Nowy Opel Frontera, oprócz swojego nowoczesnego wyglądu, będzie oferował także dużą przestronność i wszechstronność, co uczyni go idealnym wyborem zarówno dla osób prowadzących aktywny tryb życia, jak i dla rodzin. Elektryczny SUV Frontera ma przyczynić się do dalszej transformacji marki w kierunku pełnej elektryfikacji. Wprowadzenie tego modelu wraz z premierą elektrycznej wersji nowej generacji Grandlanda, również zaplanowanej na ten rok, umacnia zaangażowanie Opla w oferowanie co najmniej jednego modelu elektrycznego w każdej linii modelowej.

Ekspansja elektrycznej floty Opla

Opel konsekwentnie poszerza swoją ofertę elektrycznych pojazdów, obejmującą obecnie takie modele jak Rocks Electric, Corsa Electric, Mokka Electric, Astra Electric, Astra Sports Tourer Electric, a także elektryczne wersje vanów Combo Electric i Zafira Electric. Elektryczne warianty całej gamy samochodów dostawczych, w tym nowy Combo Electric, Vivaro Electric i Movano Electric, są już dostępne na rynku.

W najbliższych tygodniach spodziewane są pierwsze zdjęcia nowego Opla Frontera oraz więcej szczegółów na temat tego ekscytującego modelu. Nowa Frontera ma być nie tylko kolejnym krokiem w elektryfikacji floty Opla, ale także symbolem nowego kierunku marki, który łączy innowacje, styl i dostępność cenową.