Wielkie emocje i rekordy

Rajd Portugalii od pierwszego do ostatniego dnia dostarczył wielu emocji, z intensywną rywalizacją na szutrowych trasach. Sébastien Ogier, wspierany przez swojego pilota Vincenta Landaisa, po zaciętym początku, wykorzystał swoje bogate doświadczenie. W dalszej części rajdu objął prowadzenie i ostatecznie zakończył wyścig z przewagą 7,9 sekundy nad najbliższymi rywalami. To zwycięstwo umocniło Ogiera jako rekordowego zwycięzcę Rajdu Portugalii, ale także pozwoliło Toyocie na zrównanie się z innymi markami w liczbie kolejnych zwycięstw w tym rajdzie.

Sytuacja w zespole Toyota Gazoo Racing

Pomimo sukcesów Ogiera inne załogi Toyoty również miały swoje wzloty i upadki podczas rajdu. Elfyn Evans, pomimo problemów technicznych, zdołał ukończyć rajd na szóstej pozycji i utrzymać silną pozycję w klasyfikacji rocznej. Z kolei Kalle Rovanperä miał mniej szczęścia. Ukończył rajd poza podium z powodu wypadku, ale udało mu się zdobyć punkty na Power Stage. Takamoto Katsuta, mimo problemów mechanicznych, również wykazał determinację i wrócił do rywalizacji. Toyota Gazoo Racing podkreślała ducha walki i determinację swoich kierowców, którzy mimo przeciwności, kontynuowali rywalizację.

Toyota Gazoo Racing nie zwalnia tempa i już przygotowuje się do kolejnych wyzwań na trudnych trasach Rajdu Sardynii (31 maja – 2 czerwca). Zespół, pod wodzą Jari-Mattiego Latvali, planuje kontynuować swoją passę sukcesów. Ma również nadzieję na kolejne zwycięstwa i utrzymanie dobrej formy w klasyfikacji producentów WRC.