Newsy

Toyota wprowadza model PROACE MAX do gamy samochodów Toyota Professional

Toyota Professional, lider w dziedzinie zelektryfikowanych samochodów użytkowych, wprowadza nowy model PROACE MAX i modernizuje istniejące modele PROACE i PROACE CITY. Oferta stanowi odpowiedź na rosnące potrzeby rynku w zakresie wszechstronnych i ekologicznych rozwiązań transportowych.


  • 19.11.2023 13:14
  • 2 minuty czyt.
Toyota Professional
(Toyota Professional : fot. materiały prasowe, toyotanews.eu)

Premierowa Toyota PROACE MAX

Debiutująca Toyota PROACE MAX to najnowszy dodatek do gamy Toyota Professional. Oferuje ona niezrównane możliwości ładunkowe w klasie dużych vanów. Z dostępnymi sześcioma konfiguracjami, dającymi wybór między różnymi rozstawami osi, długościami i wysokościami przestrzeni ładunkowej, PROACE MAX odpowiada na zróżnicowane potrzeby biznesowe. Ten model w największej wersji oferuje przestrzeń ładunkową do 17 m³, co jest rekordem w swojej klasie. Co więcej, PROACE MAX wyróżnia się łatwością załadunku i rozładunku dzięki drzwiom o kącie otwarcia 270 stopni, regularnym kształtom otworu ładunkowego i niskiemu progowi załadunkowemu. Pojazd został także wyposażony w najnowszą odsłonę bateryjnego napędu elektrycznego i oferuje zasięg do 420 km według norm WLTP, co czyni go idealnym wyborem dla ekologicznie świadomych przedsiębiorców.

Modernizacja PROACE i PROACE CITY

Modele PROACE i PROACE CITY, już dobrze znane na rynku, zostały odświeżone pod kątem stylistyki i technologii. Zmiany obejmują nowy wygląd przedniego pasa, światła LED i aluminiowe felgi, które są dostępne w zależności od wersji. We wnętrzu znajduje się przeprojektowana kierownica, cyfrowe zegary i zaawansowany system multimedialny z wbudowaną nawigacją oraz bezprzewodową łącznością ze smartfonem przez Apple CarPlay i Android Auto. Wszystkie modele z linii Toyota Professional otrzymały również najnowszą technologię Toyota Safety Sense, która zwiększa bezpieczeństwo i komfort jazdy. Oprócz tego PROACE CITY ustanawia standardy w segmencie kompaktowych vanów i oferuje przestrzeń ładunkową do 4,4 m³ oraz ładowność do 1000 kg. Zaktualizowana bateria w wariancie elektrycznym pozwala na przejechanie do 330 km na jednym ładowaniu, co jest znaczącym ulepszeniem w stosunku do poprzednich modeli.

Hilux Hybrid 48V – innowacja w gamie pick-upów

Hilux Hybrid 48V, dołączający do gamy Toyota Professional, wprowadza nową erę w kategorii pick-upów. Ten model charakteryzuje się jeszcze wydajniejszym napędem, niższym zużyciem paliwa i lepszymi osiągami. Dzięki nowemu napędowi Hilux porusza się płynnie nawet w trudnym terenie i zyskuje na zjazdach dzięki odzyskiwaniu energii podczas hamowania. Hilux Hybrid 48V może przewieźć do 1400 kg ładunku i pociągnąć przyczepę o masie do 1000 kg. Utrzymuje przy tym swoje legendarne cechy niezawodności i wytrzymałości.

Przyszłość Toyoty Professional

Toyota Professional kontynuuje rozbudowę swojej sieci sprzedaży i usług dla klientów korporacyjnych. W 2022 roku sprzedaż samochodów użytkowych Toyoty osiągnęła 119 tys. sztuk, a w 2023 roku oczekuje się dalszego wzrostu. Rozwój sieci Toyota Professional obejmuje także specjalizowane salony i serwisy samochodów dostawczych, które będą rozbudowywane na innych europejskich rynkach.Zuzanna Gąsiorowska

Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.