Newsy

Toyota przekracza 300 milionów wyprodukowanych samochodów – historia i wizja przyszłości

Toyota Motor Corporation, uznana za największego producenta samochodów na świecie, wyprodukowała 300 milionów pojazdów. Od premiery swojego pierwszego modelu w 1935 roku, marka kontynuuje rozwój oraz oferuje innowacyjne i niezawodne samochody na globalnym rynku.


  • 18.11.2023 10:54
  • 2 minuty czyt.
Toyota
(Toyota : fot. materiały prasowe, toyotanews.eu)

Początki i rozwój marki

Toyota rozpoczęła swoją działalność w 1931 roku. Przejęcie firmy przez Ferry’ego Porsche w 1947 roku przyniosło innowacyjne modele, takie jak Porsche 356 i 911. Dzięki temu marka oraz jej modele stały się synonimem wysokiej jakości i luksusu. Warto zaznaczyć, że Toyota prowadzi prace nad elektryfikacją swojej floty. W 2022 roku, z 2 726 263 zelektryfikowanych aut marki, większość stanowiły hybrydy. Toyota stawia na ekologiczne rozwiązania z Europą jako wiodącym rynkiem zelektryfikowanych pojazdów. Jednocześnie podkreśla zwiększającą się świadomość ekologiczną konsumentów.

Toyota na globalnym rynku

W ciągu ostatnich dekad Toyota nieustannie rozszerzała swoją obecność na globalnym rynku. W 2022 roku wzrost produkcji o 5,3% zaowocował liczbą ponad 10,6 milionów wyprodukowanych aut z rekordowym wzrostem produkcji w Europie. Koji Sato, prezes firmy, podkreśla znaczenie adaptacji i innowacji w produkcji samochodów. Jak mówi: „Za każdym razem, gdy stawaliśmy w obliczu niebezpieczeństwa i ograniczeń związanych z produkcją samochodów, wszyscy współpracowaliśmy nad przywróceniem i dostosowaniem produkcji do panujących trudności. W przyszłości z pewnością nie zapomnimy o wszystkich tych, którzy wspierali nasze działania i damy z siebie wszystko, aby tworzyć coraz lepsze samochody i wywoływać uśmiechy na twarzach klientów”.

Wizja przyszłości

Toyota przekroczyła 300 milionów wyprodukowanych aut i tym samym demonstruje swoje zaangażowanie w ciągłe innowacje i tworzenie lepszych samochodów. Akio Toyoda, prezes zarządu i dyrektor reprezentatywny Toyota Motor Corporation, podkreśla wdzięczność wobec wszystkich tych, którzy wspierali rozwój firmy i obiecuje dalsze dążenie do doskonałości w każdym aspekcie działalności. Jak twierdzi: „Przekroczenie liczby 300 milionów wyprodukowanych samochodów jest dowodem ciężkiej pracy wszystkich naszych pracowników, dostawców i dealerów, a także wszystkich tych, którzy byli tu przed nami. To historia pełna wzlotów i upadków, ale to wszystko nie udałoby się bez naszych klientów, którzy kochają samochody Toyoty”.

Ekspansja na zagraniczne rynki

Toyota, z 69 fabrykami na całym świecie, w tym 26 w Azji, 13 w Ameryce Północnej i 16 w Japonii, kontynuuje ekspansję i dostosowuje swoje produkty do różnorodnych potrzeb rynkowych. Ta strategia pozwala na zaspokajanie potrzeb i preferencji konsumentów i jednocześnie utrzymuje globalny standard jakości. Warto dodać, że od 13 lat Toyota jest najpopularniejszą marką motoryzacyjną na świecie, ze sprzedażą 9 567 184 samochodów w 2022 roku. Azja, Ameryka Północna, Japonia i Europa to kluczowe rynki zbytu, gdzie Toyota konsekwentnie dąży do innowacji i poprawy jakości swoich produktów.Zuzanna Gąsiorowska

Redaktorka, korektorka, copywriterka. Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, absolwentka podyplomowej redakcji językowej tekstu na UW. Miłośniczka motoryzacji, podróży, fotografii oraz literatury.